ЗСУ вдарили ракетами по захопленій росіянами буровій платформі у Чорному морі

Збройні Сили України завдали ракетного удару по бурових установках «Чорноморнафтогазу» на шельфі анексованого Росією Криму. Про це заявив керівник окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов, передає «Інтерфакс».

За словами Аксьонова, удар був завданий близько 8:00 за московським часом (влітку збігається з київським).

Міноборони Росії та ФСБ врятували з бурових платформ п’ятьох людей, в тому числі трьох поранених, пошуки решти тривають.

Коментуючи ці повідомлення, головний науковий консультант Інституту законодавства Верховної Ради, колишній постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін зауважив, що захоплена у 2014 році платформа «Чорноморнафтогазу» «Таврида» є законною воєнною ціллю, оскільки на ній перебував озброєний російський гарнізон, знаходилася активно працююча станція радіоелектронної боротьби та була (за даними окремих джерел) розгорнута російська ППО.

«Таврида» палає дуже добре. Долю «Москви» вона ймовірно не повторить з фізичних причин, але там повна евакуація. Хтось там про «Таврійську губернію» казав? Ну зрозуміли на що натякаю, на який воєнний корабель. Символічні назви й усе таке. (…) До речі, знищення платформ «Чорноморнафтогазу», а вони там усі мілітаризовані агресором, означатиме дуже цікавий розвиток подій для окупантів в Криму, у вимірі енергетики”, — написав Бабін у Facebook.

Він зазначав, що хоча роспропаганда визнає враження бурової, але пише про «вишку БК-1 на Одеському родовищі», що є грубою помилкою, адже БК-1 — це не вишка як плавзасіб, а платформа (свердловина, точка видобування), на яку її ставлять.

Російські пропагандисти пишуть про сім зниклих без вісті з 12 осіб, що були на борту. Скільки там насправді було вояків агресора — роспропаганда звісно умовчує”, — додав Бабін.

Відео: t.me/Tsaplienko

Раніше очевидці повідомляли, що бачили ракети, що летять у бік острова Зміїний у Чорному морі. Після того було чутно вибухи і видно пожежу з того напрямку.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *