ЗПГ-танкер під керуванням штучного інтелекту вперше подолав 10 тис. км

HD Hyundai, дочірній підрозділ Hyundai Heavy Industries успішно організував автономне плавання надвеликого газового танкера вантажопідйомністю 122 тис. тонн через океан, ставши першою компанією у світі, яка досягла такого успіху.

Як пише Korea Times, газовоз Prism Courage став першим настільки великим судном, що перетнуло океан під автономним керуванням на відстань понад 10 тис. км.

Судно вийшло з порту в штаті Техас 1 травня 2022 року, потім пройшло через Панамський канал та Тихий океан. Після тридцятитрьохденного рейсу воно прибуло на термінал з прийому зрідженого природного газу (ЗПГ) Boryeong у південній провінції Чхунчхон (Корея).

У другій половині шляху судно перебувало під контролем автономної навігаційної системи HiNAS 2.0, яка не лише керувала ним, а й шукала оптимальні маршрути та оптимальні швидкості на основі штучного інтелекту Integrated Smartship Solution (ISS) Hyundai Global Service.

Система HiNAS 2.0 забезпечила підвищення ефективності використання палива на 7% та скорочення викидів парникових газів на 5%. Крім того, їй вдалося виявити та уникнути інших суден понад 100 разів.

Під час рейсу Prism Courage перебувало під наглядом Американського бюро судноплавства та Корейського регістру судноплавства, щоб підтвердити його продуктивність та стабільність.

Оператором рейсу виступала SK Shipping, підрозділ багатопрофільного концерну SK Group.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *