З порту «Південний» вирушив перший панамакс зерновим коридором

Коридором у Чорному морі в рамках «Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів» зранку у п’ятницю, 12 серпня, у складі п’ятого каравану вирушили два суховантажі з 63 тис. зернових вантажів на борту. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Судно Sormovsky (прапор — Беліз) вирушило з порту Чорноморськ до Текірдагу в Туреччині з 3,05 тис. тонн пшениці. Судно Star Laura (прапор — Маршаллові острови), що перевозить 60 тис. тонн кукурудзи, прямує з порту «Південний» до Ірану.

В МІУ зазначили, що балкер Star Laura став першим судном класу Panamax, яке вийшло з порту «Південний» з початку реалізації «зернової ініціативи», та третім у загальному переліку суден-велетнів, які уже прямують «зерновим коридором».

Також сьогодні очікується прибуття до України балкера Brave Commander (прапор — Ліберія) під навантаження в порту «Південний» понад 23 тис. тонн пшениці. Судно зафрахтоване в рамках Світової продовольчої програми ООН і після завантаження буде направлено через порт Джибуті до Ефіопії.

У липні представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду підписано між Туреччиною, ООН та Росією.

Не рахуючи сьогоднішніх, в рамках реалізації домовленостей із портів Одеса, Чорноморськ і «Південний» вийшли вже 12 суден, які вивезли понад 370 тис. тонн агропродукції до семи країн світу.

Крім того, 10 серпня морський порт Чорноморськ прийняв друге судно в рамках «Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів Одеса, Чорноморськ і «Південний». Першим судном став балкер Fulmar S, який зайшов також у порт Чорноморськ 7 серпня.

У першу чергу з українських морських портів виходять судна з продовольчими вантажами, що були заблоковані там з початку російського військового вторгнення.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *