Зерновим коридором вирушив другий балкер Продовольчої програми ООН

З морського порту «Південний» зерновим коридором у Чорному морі вирушило судно Karteria (прапор — Мальта), зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Programme, WFP) для допомоги населенню Ємену. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Україна посилює гуманітарну частину ініціативи. Сьогодні відправлено уже друге судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН для боротьби з голодом у світі. На борту балкера Karteria 37,5 тис. тонн пшениці для Ємену, який знаходиться в стані гуманітарної катастрофи. Там, згідно із даними ООН, 16 млн людей потерпають від голоду”, — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Загалом у понеділок, 30 серпня, з портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» зерновим коридором вирушили 6 суден, на борту яких перебуває 183 тис. тонн української агропродукції.

За даними МІУ, у ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування агропродукції за 30 днів роботи зернового коридору з українських портів у Чорному морі вийшло 61 судно, які вивезли 1,5 млн тонн агропродукції до майже двох десятків країн світу.

В міністерстві розраховують вийти на 100-150 суден на місяць із загальною пропускною здатністю 5 млн тонн на місяць з трьох портів Великої Одеси.

Наприкінці липня Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту агропродукції та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

16 серпня з порту «Південний» вийшло зафрахтоване WFP суховантажне судно Brave Commander (прапор — Ліберія) з вантажем 23 тис. тонн пшениці. Судно вирушило у напрямку порту Джибуті, після прибуття до якого продовольство буде доправлено споживачам в Ефіопії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *