Зерновим коридором вирушить третій балкер Продовольчої програми ООН

У морському порту Чорноморськ незабаром очікується прибуття третього судна, зафрахтованого Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Programme, WFP) для боротьби з голодом у світі. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Балкер Ikaria Angel (прапор — Панама), який наразі проходить перевірку у Стамбулі, повинен буде взяти на борт у порту Чорноморськ 30 тис. тонн пшениці.

Загалом в рамках WFP вже експортовано 60,8 тис. тонн агропродукції до Ефіопії та Ємену, нагадав керівник ДП «АМПУ» Олексій Востріков.

На зустрічі з керівництвом АМПУ в Одесі у середу, 7 вересня, керівник Департаменту політики ООН, урегулювання конфліктів та гуманітарної діяльності Карл Скау поінформував, що завдяки партнерам виділено ще $40 млн на закупівлю агропродукції в рамках WFP, на ці гроші вже закуплено 190 тис. тонн зернових. Таким чином, в рамках WFP з портів України експортують 280 тис. тонн агропродукції для боротьби з голодом у світі.

Зерновим коридором вирушить третій балкер Продовольчої програми ООН
Фото: uspa.gov.ua

Раніше Президент України Володимир Зеленський анонсував передачу Сомалі 28,6 тис. тонн пшениці на додачу до попередніх відправлень збіжжя для Африки у межах Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів.

30 серпня перше зафрахтоване Світовою продовольчою програмою ООН (World Food Programme, WFP) судно прибуло в Африку. Балкер Brave Commander привіз до порту Джибуті 23 тис. тонн української пшениці, яка після розвантаження буде спрямована споживачам в Ефіопії.

Того ж дня з порту «Південний» вирушило друге судно, зафрахтоване WFP. На борту балкера Karteria 37,5 тис. тонн пшениці для потреб населення Ємену.

Відправлення стали можливі завдяки підписаній наприкінці липня представниками України, Туреччини та ООН у Стамбулі Ініціативі щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

За даними Міністерства інфраструктури, загалом за 38 днів роботи зернового коридору з українських портів у Чорному морі вийшли 102 судна, які вивезли 2,37 млн тонн агропродукції до країн на трьох континентах.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *