Зерновики просять уряд блокувати підвищення тарифів на перевезення

Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до Кабінету міністрів з проханням запровадити мораторій на підвищення тарифів на вантажні перевезення під час воєнного стану та три-шість місяців після його завершення, а також скасувати нещодавнє рішення «Укрзалізниці» щодо їх збільшення на 70% із 1 липня. Про це повідомила прес-служба УЗА.

Зазначається, що аграрна галузь України зазнала катастрофічних збитків унаслідок військової агресії РФ, і компенсація втрат «Укрзалізниці» через бойові дії та витрати на відновлення інфраструктури не може бути покладена лише на бізнес, який також зазнав суттєвих збитків унаслідок воєнних дій і потребує фінансової підтримки.

Зростання залізничного тарифу для зернових вантажів буде мати катастрофічні наслідки для аграрної галузі, що ще більше погіршить і так украй невтішну ситуацію. За даними УЗА, таке зростання вартості залізничної логістики для зернових вантажів призведе до додаткових витрат аграріїв, що оцінюються у $120 млн щороку”, — наголосили в УЗА.

За її даними, через блокаду російськими військами українських морпортів вартість логістики у структурі експорту зросла в 5-7 разів — до $180 за тонну зерна, через що аграрії вже змушені продавати товар нижче за собівартість. За середніми розрахунками, вартість тонни пшениці в полі вимушено знизилась до $90 за тонну за собівартості її виробництва не менше ніж $160 за тонну. З урахуванням цих факторів зростання залізничних тарифів може спричинити не лише зменшення перевезення зерна «Укрзалізницею», а й узагалі призвести до втрати залізниці перевезень зерна.

За різними оцінками експертів, до кінця 2022 року слід очікувати банкрутства 50% виробників зерна, а до квітня 2023 року ще 40%. Саме тому УЗА також наголошує на важливості державної підтримки аграріїв та частковій компенсації логістичних витрат”, — наголошується у повідомленні асоціації.

Раніше Міністерство інфраструктури погодилося із пропозицією «Укрзалізниці» щодо підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%. На відміну від кількох попередніх підвищень минулого року, цього разу коефіцієнти підвищено однаково для всіх 20 видів вантажів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *