Зерновий коридор: з портів Великої Одеси вийшли перші судна після майже десятиденної перерви

Після тривалої перерви, пов’язаної з блокуванням Росією роботи зернового коридору, з портів Великої Одеси у неділю, 28 травня, вийшли чотири балкери.

Як свідчать дані ООН, з порту Чорноморськ вирушили балкер Elefsis (прапор — Мальта) із 64 тис. тонн кукурудзи для Китаю і Maroulio S (прапор — Ліберія) з 65,8 тис. тонн кукурудзи для Іспанії. З Одеського порту вийшли Xin Shun (прапор — Панама) з19,5 тис. тонн ячменю і 44 тис. тонн кукурудзи для Китаю та F-Line (прапор — Барбадос) із 17,1 тис. тонн кукурудзи для Єгипту.

Останнє перед цим судно, яке навантажувалося українською агропродукцією в рамках Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, вирушило з порту Чорноморськ 19 травня.

У період з 7 по 18 травня зерновим коридором у напрямку українських портів не було пропущене жодне судно через саботаж інспекцій представниками Росії у Спільному координаційному центрі (СКЦ) у Стамбулі.

17 травня Україна, ООН, Туреччина і Росія домовилися про продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море до 18 липня 2023 року.

19 травня Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі відновив інспекції суден, які рухаються до портів Одеса та Чорноморськ у рамках Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море, проте рух до найбільш глибоководного порту «Південний» продовжує блокуватися представниками Росії.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявляв на засіданні Ради Безпеки ООН, що Росія вдає, ніби має збитки від Чорноморської зернової ініціативи, хоча насправді вдвічі збільшила експорт свого зерна.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

З початку дії «зернової ініціативи», за даними ООН, з українських портів у Чорному морі відправлено 957 суден, які транспортували до країн Африки, Азії та Європи 30,5 млн тонн агропродукції, у тому числі кукурудзи — 15,5 млн тонн, пшениці — 8,4 млн тонн, соняшникової олії — 1,5 млн тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *