Зерновий коридор: з портів Великої Одеси відправлено 400 тис. тонн продовольства за два дні

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 456 суден, які експортували 10,7 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

У неділю й понеділок, 13 та 14 листопада, порти Великої Одеси відправили 12 суден з 400 тис. тонн агропродукції. У тому числі відправлено балкери Stavros та Cebihan, які доставлять 55 тис. тонн української пшениці до Оману. Також 55 тис. тонн йдуть до Ємену, мешканці якого перебувають на межі голоду. До Лівії 25 тис. тонн зерна забрав балкер East Wind 1.

За два дні порти Великої Одеси прийняли під завантаження 8 суден. Сукупна вантажовмісткість складає 200 тис. тонн агропродукції.

Зерновим коридором наразі в напрямку України рухаються ще шість суден для завантаження 317 тис. тонн агропродукції.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *