Зерновий коридор: відвантажено 17,5 млн тонн агропродукції

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 653 судна, які експортували 17,5 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Протягом вихідних, 14-15 січня, порти Великої Одеси відправили шість суден із 143 тис. тонн продовольства. Серед них балкер Dymamic M з 27,5 тис. тонн агропродукції для Лівії.

В портах під обробкою перебуває 21 судно. На них завантажують 800 тис. тонн української агропродукції. Крім того, зерновим коридором у напрямку України рухається одне судно під завантаження.

У Босфорі на проведення інспекції СКЦ очікують 109 суден, у тому числі 22 — завантажені агропродукцією.

Російська делегація продовжує гальмувати інспекції та відмовляється працювати після 15:30. З 81 заявленого на участь в Ініціативі судна зареєстрували лише два”, — наголосили в МІУ.

Станом на 13 січня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 644 судна, які експортували 17,3 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *