Зерновий коридор: відвантажено 12,4 млн тонн агропродукції за чотири місяці

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 508 суден, які експортували 12,4 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

У четвер, 1 грудня, порти Великої Одеси відправили три судна зі 126 тис. тонн агропродукції. Серед них – балкер Golden Arsenal з 27 тис. тонн пшениці для Алжиру.

В портах під обробкою перебувають 22 судна. На них завантажують 767 тис. тонн української агропродукції.

Крім того, зерновим коридором у напрямку України рухаються чотири судна під завантаження 205 тис. тонн агропродукції.

Станом на 29 листопада в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 504 судна, які експортували 12,3 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *