Зерновий коридор: ООН працює над продовженням угоди

Над продовженням Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів у Чорному морі триває робота, її не заблоковано. Про це заявила координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун, передає «Інтерфакс-Україна».

Чорноморська зернова ініціатива не заблокована. І це надзвичайно важливо”, — сказала Браун зустрічі із журналістами у Києві у вівторок, 31 січня.

Вона додала, що є складнощі, але над ними триває робота. Однак підкреслила, що ініціатива «може робити більше».

Ми не можемо дозволити їй закінчитися. Повірте, ми не дозволимо припинення. Ми не можемо собі цього дозволити, і Україна не може”, — наголосила координатора ООН.

Браун нагадала, що ініціатива має бути продовжена у березні.

Перед минулим продовженням ініціативи у листопаді ми витратили дуже багато часу у вересні, жовтні, опрацьовуючи багато моментів”, — сказала вона.

Станом на 30 січня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 687 суден із вантажем 18,9 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

Упродовж січня кількість виходів суден із українських портів трималася на одному із найнижчих показників за всі місяці існування «зернової ініціативи» — в середньому по 2-3 судна на день.

З жовтня 2022 року українські порти вимушені працювати менше ніж на половину своєї потужності, а обсяги недопостачання зернових на світовий ринок оцінюються у 2-3 млн тонн щомісяця. При цьому у Босфорі в черзі на інспекцію через саботаж представників Росії в СКЦ стоять понад 100 суден. Середній час очікування — від 2 до 5 тижнів, в результаті трейдери і судновласники зазнають збитків понад $20 тис. за кожен день простою.

Наприкінці липня 2022 року представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *