«Зернова ініціатива» сприяє падінню світових цін на продовольство — МІУ

Ініціатива про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти України сприяє падінню світових цін на продовольство. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, повідомляє прес-служба МІУ.

Зокрема, Індекс продовольчих цін Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) за підсумками серпня становив 138 пунктів — на 2% менше порівняно з липнем та на 13,6% менше, ніж у березні, коли був зафіксований максимальний ріст індексу.

Індекс цін на зернові FAO за підсумками серпня склав 145,2 пункту — на 1,4% менше порівняно з липнем та на 14,6% менше, ніж у березні.

Зі старту реалізації «зернової ініціативи» з портів Великої Одеси уже відправлено майже 5 млн тонн агропродукції. Завдяки цим обсягам не тільки знижуються світові ціни на продовольство, але й покращується гуманітарна ситуація в тих країнах, де населення опинилось на межі голоду, зокрема в Ефіопії та Ємені. Ми продовжуємо активно співпрацювати з ООН над тим, щоб Ініціатива працювала не тільки як економічний інструмент, але і як інструмент стабілізації гуманітарної ситуації в світі”, — наголосив Кубраков.

Окрім цього, у співпраці з партнерами з ЄС та Молдови продовжується реалізація ініціативи «Шляхи солідарності», яка передбачає розвиток альтернативних морським портам логістичних маршрутів для експорту української агропродукції.

«Разом з міжнародними партнерами ми використовуємо усі наявні можливості аби мінімізувати шкоду глобальній продовольчій безпеці, завдану повномасштабним вторгненням Росії», — підсумував міністр інфраструктури.

Індекс продовольчих цін FAO відображає щомісячну динаміку міжнародних цін кошика продовольчих товарів. Зокрема, показник включає в себе 5 індексів: цін на м’ясо, молочну продукцію, зерно, рослинні олії та цукор.

Станом на 26 вересня в рамках зернової ініціативи порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 222 судна, які експортували 4,9 млн тонн агропродукції.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *