Зеленський затвердив угоду з Євросоюзом про «транспортний безвіз»

Президент України Володимир Зеленський затвердив Угоду між Україною та Європейським Союзом про лібералізацію вантажних перевезень автотранспортом (так званий транспортний безвіз).

Затвердити Угоду між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом, учинену 29 червня 2022 року в місті Ліоні”, — йдеться в указі №654/2022, оприлюдненому на сайті глави держави.

У червні Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом, яка передбачає скасування необхідності отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску. Передбачаються також заходи зі спрощення визнання водійських документів.

Термін угоди становить 1 рік з можливістю пролонгації. На постійній основі вона запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур, а тимчасово набрала чинності уже з 29 червня.

В умовах повномасштабної війни та блокування українських портів, обсяг експорту автомобільним транспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення між Україною та Євросоюзом за деякими напрямами зросли у кілька разів.

З моменту підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році товарообіг з країнами Євросоюзу зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автотранспортом — на 42%. Водночас кількість дозволів на міжнародні перевезення до окремих країн ЄС скорочувалася. Щороку це призводило до великих втрат як українських перевізників, так і економіки країни загалом.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *