Зафрахтований ООН балкер вирушив зерновим коридором до Ефіопії
Балкер Deniz M (прапор — Панама), зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Programme — WFP) в рамках Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування, у середу, 22 березня, вирушив із Одеського морського порту. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.
Сімнадцяте судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН, вийшло із порту Одеса. Балкер Deniz M доставить 30 тис. тонн гуманітарної пшениці до Ефіопії”, — вказала прес-служба.
Загалом у рамках роботи WFP порти Великої Одеси відправили вже понад півмільйона пшениці, партії якої були спрямовані до нужденних країн Африки та Азії.
У середу з портів Чорноморськ, Одеса та «Південний» зерновим коридором три судна, які доправлять 112,4 тис. тонн агропродукції для Африки та Азії. Серед них балкер BC Callisto з 30,5 тис. тонн пшениці, який прямує до Алжиру, та балкер Ioannis Theo, який доставить 52 тис. тонн пшениці до В’єтнаму.
У напрямку українських портів зерновим коридором рухаються чотири судна під завантаження 122 тис. тонн агропродукції.
Станом на 22 березня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 833 судна, які експортували 25,3 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.
Перше зафрахтоване WFP судно в рамках Ініціативи прибуло в Африку наприкінці серпня. Балкер Brave Commander доставив до порту Джибуті 23 тис. тонн української пшениці, яку після розвантаження відправили в Ефіопію.
Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.
В середині березня 2023 року було погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини липня. Водночас, російська сторона наполягає, що з її боку угоду продовжено лише на 60 днів.