Зафрахтовані ООН балкери заберуть 80 тис. тонн пшениці у портах Великої Одеси

Два балкери, зафрахтовані Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Programme — WFP), в рамках Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування прибули до портів Великої Одеси під завантаження пшеницею на потреби країн, що знаходяться на межі голоду. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

У порту Одеса 40 тис. тонн української пшениці для Ефіопії завантажують на балкер Bozburun M (прапор — Панама). У порту Чорноморськ такий самий обсяг пшениці для жителів Ємену та Афганістану забере балкер Gokova M (прапор — Панама).

Також у суботу, 12 листопада, в рамках реалізації «Зернової ініціативи», з порту Чорноморськ вийшли два судна з 27 тис. тонн агропродукції, яка буде направлена до країн Азії.

Наразі в портах Великої Одеси під обробкою перебуває 33 судна. На них завантажують 920 тис. тонн української агропродукції.

Станом на 12 листопада в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 444 судна, які експортували 10,3 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Перше зафрахтоване WFP судно в рамках Ініціативи прибуло в Африку наприкінці серпня. Балкер Brave Commander доставив до порту Джибуті 23 тис. тонн української пшениці, яку після розвантаження відправили в Ефіопію.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *