Заблокованими в українських портах через війну лишаються пів тисячі моряків — ICS

За час з 24 лютого, коли російські окупаційні війська вторглися до України, з суден, що потрапили в пастку в українських портах через війну, вдалося евакуювати півтори тисячі людей, але близько 500 моряків продовжують залишатися на борту. Про це повідомляє Maritime Executive із посиланням на дані Міжнародної палати судноплавства (ІСS).

ICS високо оцінила зусилля з порятунку, здійснені державами прапора, державами портів і державами, що пропонують робочу силу, а також урядами, судновласниками, профспілками, міжнародними агентствами допомоги та благодійними організаціями моряків, проте наголосила, що роботу з евакуації все ще не закінчено.

Хоча ми радіємо, що близько 1500 моряків було успішно евакуйовано, ми зосереджуємось на тих, хто все ще на борту. Ми будемо продовжувати робити все можливе, щоб сприяти їхньому безпечному виїзду із постраждалих районів, а тим часом працюватимемо з агенціями допомоги, щоб забезпечити доставку гуманітарної допомоги тим, хто її потребує”, — сказала директор із питань зайнятості в ICS Наталі Шоу.

За підрахунками ICS, понад 70 суден застрягли у великих морських портах України: Миколаєві (25), Чорноморську (23), Херсоні (16) та Одесі (10). Також заблоковані судна у Бердянську (8), Південному (6), Маріуполі (5), Очакові (2) та «Ніка-Тера» (2). Фактичні цифри можуть відрізнятись, оскільки деякі судна відключили AIS.

Більшість суден, що застрягли, в основному — балкери та судна для перевезення генеральних вантажів, але є і танкери, буксири, ролкери, криголами та інші.

Багато моряків змогли дістатися додому евакуаційними рейсами, але деякі змушені залишитися на суднах в якості «скелетного екіпажу», аби обслуговувати судна в очікуванні виходу. За даними ICS, на борту суден лишаються моряки з 27 різних країн, найбільше з Філіппін та Індії. Серед інших постраждалих моряків є українці, росіяни, китайці, датчани, греки та турки.

ICS разом з Генеральним секретарем ООН продовжує закликати до створення та збереження гуманітарних коридорів доти, поки всі моряки, що залишилися, не будуть безпечно евакуйовані.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

З перших днів повномасштабного вторгнення флот РФ поцілив щонайменше у вісім цивільних суден в Азовському і Чорному морях і в Бузькому лимані. Піддаються обстрілам також морські порти. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Крім того, 26 лютого військові кораблі РФ захопили поблизу острова Зміїний в акваторії Чорного моря і доправили до берегів окупованого Криму два торгові судна під українським прапором. Того ж дня стало відомо, що військові кораблі РФ з порушенням міжнародних конвенцій атакували та захопили пошуково-рятувальне судно «Сапфір» КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (МПРС) під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний.

Кабінет міністрів з 25 лютого на період воєнного стану встановив третій рівень охорони у морських портах.

Україна з 24 лютого закрила морський район у північно-західній частині Чорного моря для відсічі збройній агресії Російської Федерації з морського напрямку.

Держприкордонслужба у співпраці з Міністерством закордонних справ забезпечують евакуацію іноземців — членів екіпажів морських торгових суден, які застрягли в портах.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *