За гуманітарною програмою Grain from Ukraine відправлено 110 тис. тонн зерна

У рамках гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, яка передбачає відправку продовольства в країни, що найбільше цього потребують, уже відправлено 110 тис. тонн зерна. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, передає «Укрінформ».

«У межах Grain from Ukraine з українських портів вже вийшло чотири судна із загальним вантажем 110 тис. тонн зерна», — сказав міністр на спільному засіданні уряду України і Європейської комісії у четвер, 2 лютого.

Сольський додав, що зерно було відправлено до Ефіопії та Сомалі.

Він поінформував також, що в Україну прямує судно, яке завантажать зерном для Кенії. У межах ініціативи заплановано постачання зерна до Ємену, Судану та інших країн.

Очільник Мінагрополітики наголосив, що реалізація ініціативи безпосередньо залежить від стабільної роботи зернового коридору. За словами Сольського, російська сторона перешкоджає роботі «коридору», навмисно затримуючи перевірки суден, чим спричиняє значні черги у Босфорі.

Загалом у межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine наша держава планує відправити до середини 2023 року понад 60 суден до Ефіопії, Судану, Південного Судану, Сомалі, Конго, Кенії, Ємену тощо.

Grain from Ukraine — продовольча ініціатива, спрямована на забезпечення зерном країни, які опинилися на межі голоду. Вона реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). Про фінансову участь у програмі заявили понад 30 держав та Європейський Союз. Обсяг акумульованих коштів, наданих міжнародними партнерами для української ініціативи Grain from Ukraine становить майже $200 млн.

Перше судно Nord Vind (прапор — Барбадос) за цією програмою на початку грудня прибуло до порту Джибуті, звідки 25 тис. тонн пшениці було доставлено мешканцям Ефіопії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

1Комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *