За час війни ворог атакував два десятки нафтобаз — Куюн

Ворог продовжує знищувати паливну інфраструктуру в Україні, зокрема, ударів зазнали два десятки нафтобаз і найбільший нафтопереробний завод країни. Про це повідомив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

Експерт систематизував офіційні повідомлення та власну інформацію, нарахувавши понад 20 галузевих об’єктів, по яким завдали ударів російські війська.

Перші з атакованих об’єктів мали певні запаси, а «березневі» вже здебільшого ринок устиг спустошити. Та в умовах нестачі пального це суттєві втрати”, — написав Куюн у Facebok.

За таких умов, на його думку, потрібна принципово інша схема роботи, здатна забезпечити пальним як армію, так і мирних громадян.

Ринок не зупинився, але вимушений переформатуватися. Ніяких запасів, працюють з коліс. Але що це означає? Це означає, що потрібно більше бензовозів, які можуть привозити пальне напряму з-за кордону. Потрібно, щоб кожен власник бензовозу мав змогу поїхати й купити собі пальне”, — зазначив експерт.

Куюн повідомив, що після зупинки «Укртатнафти» він закликав уряд відмовитися від держрегулювання роздрібних цін на пальне, бо в умовах дефіциту воно не дає тим самим бензовозам закуповувати пальне.

Я вже знаю три регіональні мережі, які за останні два дві зупинили вільний продаж пального, бо його собівартість вища за встановлені ціни. Навіть великі гравці вимушені додатково обмежувати реалізацію, бо на пістолеті вже нові партії пального, яке теж не потрапляє у виставлений ціновий коридор”, — пояснив експерт.

Видання Enkorr нагадало, що у середні березня уряд схвалив нову формулу розрахунку граничних цін, адаптувавши її до нової моделі постачання нафтопродуктів з Європи, а також врахувавши нульову ставку акцизів.

При цьому останній раз Мінекономіки переглядало ціни ще 25 березня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *