З обмеженнями по всьому світу зіткнулися 1,5 тис. пов’язаних з Росією суден

Понад 1,5 тис. суден по всьому світу, пов’язаних тим чи іншим чином з Росією, стикаються з певними обмеженнями через накладені на РФ санкції та відмову провідних країн світу і судноплавних компаній мати справу з країною-агресором. По це свідчать дані дослідницької морської агенції Windward, повідомляє Splash 24/7.

Санкції торкнулися не тільки безпосередньо російських суден та судновласників, але й усіх інших організацій, пов’язаних з ними складними схемами власності. Також іноді під обмеження потрапляють і вантажі, що перевозяться.

Нові санкції, за даними Windward, виявили 1505 пов’язаних з РФ суден, що становить 2,7% світового торгового флоту, і всі вони зіткнулися з тією чи іншою формою обмежень. У той час, як тільки на 18 з цих суден були офіційно накладені санкції.

За інформацією судноплавної платформи Sea/, розробленої Clarksons, найближчими тижнями очікується прибуття 179 танкерів та балкерів до російських портів. 40 з них перебувають в самій Росії, але близько 139 йдуть з різних країн, включаючи Туреччину, Нідерланди, Китай, Південну Корею, Іспанію, Єгипет, Італію, Японію, Німеччину, США та Данію. Всі ці судна і судновласники повинні зважити на можливі ризики від заходу в російські порти.

Також наголошується, що виплати російським морякам, які становлять 10,5% усіх екіпажів, які служать у світовому торговому флоті, зараз стають проблематичними. Американські юристи припускають, що платіж у доларах США, який потім конвертується у рублі, може бути порушенням санкцій. Крім того, менеджери та власники були поінформовані про те, що готівки для розрахунку в доларах з росіянами на борту більше немає. Крім того, намічаються проблеми із ротацією російських членів екіпажів.

Водночас, світова судноплавна спільнота шукає способи пожертвувати авіамилі сім’ям українських моряків, які рятуються від війни, щоб допомогти їм безпечно дістатися кінцевих пунктів призначення.

США, союзники й партнери з перших днів вторгнення Росії в Україну запровадили жорсткі санкції та експортні обмеження для російської економіки.

9 березня країни Європейського Союзу ввели санкції проти Російського морського регістру судноплавства, а також наклали обмеження на експорт навігаційних та морських радіокомунікаційних технологій.

1 березня депутати Європарламенту схвалили резолюцію, в якій закликали країни-члени ЄС посилити санкційний тиск на Росію та Білорусь, зокрема, рекомендували закрити всі порти Європейського Союзу для суден, що прямують з Росії або до Росії та суден, що зареєстровані в Росії або належать російським власникам.

Напередодні заходити до своїх портів всім російським суднам заборонила Велика Британія. Для суден, що належать російським власникам або зареєстровані в Росії, закриє свої води та порти також Канада.

Крім того, Литва, Латвія та Естонія повідомили про намір заборонити входити до своїх портів російським торговим суднам, не чекаючи офіційного рішення країн ЄС щодо цього питання.

Від суднозаходів до Росії відмовилися найбільші міжнародні оператори — MSC, Maersk, CMA CGM, Hapag Lloyd та ONE.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *