Японія не може наразі відмовитися від імпорту російської нафти РФ

Японія наразі не здатна припинити імпорт нафти з РФ і приєднатися до планів Євросоюзу впровадити ембарго на російську нафту. Про це заявив японський міністр економіки Коїті Хагіуда журналістам у Вашингтоні, передає «Інтерфакс-Україна».

У Японії обмежені ресурси, і нам складно прямо зараз діяти разом із ЄС”, — сказав Хагіуда.

Він зазначив, що з цього питання кожна країна має діяти, виходячи із власних сил. Проте, за його словами, Токіо хоче «рухатися в тому самому напрямі», що і президент США Джо Байден, який напередодні оголосив про відкритість США до нових санкцій проти Росії і плани обговорювати цю тему з партнерами із G7.

Хагіуда також сказав, що з метою зниження своєї енергетичної залежності від Росії Японія попросила США наростити виробництво зрідженого природного газу (ЗПГ). Міністр уточнив, що в Токіо розглядають можливість видачі кредитів тим японським фірмам, які беруть участь в американських проєктах із виробництва зрідженого газу.

В середу, 4 травня, Хагіуда провів зустріч із міністром енергетики США Дженніфер Ґренголм та обговорював підтримку енергетичної безпеки на тлі ситуації навколо України. Крім того, відбулася зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена та радника з національної безпеки Японії Такео Акіба: на ній йшлося про співпрацю щодо санкцій проти Росії через розв’язану нею війну в Україні.

За даними Японської організації з розвитку зовнішньої торгівлі, у 2021 році на РФ припало 3,6% японського імпорту нафти та 8,8% імпорту зрідженого природного газу.

Раніше повідомлялося, що найбільші нафтопереробні заводи Японії Eneos та Idemitsu припинять купувати російську нафту після виконання поточних контрактів через побоювання стосовно збоїв у платежах та логістиці.

У квітні Японія приєдналася до США та країн Євросоюзу, оголосивши про заборону на імпорт російського вугілля

4 травня глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄК у рамках майбутнього шостого пакету санкцій проти РФ вважає за необхідне заборонити імпорт усієї російської нафти в ЄС. Також агентство Bloomberg із посиланням на офіційних осіб ЄС повідомляло, що в ЄС розглядають можливість заборонити європейським компаніям надавати РФ послуги під час транспортування її нафти до третіх країн, зокрема страхування перевезень.

США, союзники й партнери з перших днів вторгнення Росії в Україну запровадили жорсткі санкції та експортні обмеження для російської економіки.

На початку квітня обидві палати Конгресу США ухвалили закон, який забороняє імпорт Штатами російської нафти, газу та вугілля, а також позбавляє РФ статусу найбільшого сприяння.

Своєю чергою Євросоюз запровадив п’ятий пакет санкцій проти Росії за збройну агресію проти України. Він включає ембарго на імпорт російського вугілля і низку інших обмежень. Крім того, запроваджено санкції проти компаній, продукція яких відіграла роль у вторгненні в Україну, ключових олігархів та бізнесменів, кремлівських чиновників, пропагандистів, а також членів сімей підсанкційних осіб.

5 березня Євросоюз запровадив четвертий пакет санкцій щодо Росії, які включають обмеження проти великих компаній оборонного комплексу РФ, а також нафтогазових компаній, однак дозволяють купувати нафту та газ за «великої необхідності».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *