ВР ухвалила закон про «митний безвіз»

Верховна Рада ухвалила закон (№7420) з правками до Митного кодексу для приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту від 20 травня 1987 року та участі в Новій комп’ютеризованій транзитній системі (NCTS), яку використовують договірні сторони Конвенції, — так званий митний безвіз.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», за документ у понеділок, 15 серпня, проголосували 275 народних обранців.

Закон наближає українське митне законодавство до законодавства Євросоюзу. Зокрема, вдосконалює чинні норми в частині спрощення проходження митниці для надійних підприємств, надання статусу фінансового гаранта та забезпечення сплати митних платежів. Зміни також передбачають запровадження європейського механізму розгляду скарг і продовження цифровізації митниці, що прискорить її проходження та зменшить корупційні ризики.

Подальше укладення «митного безвізу» із ЄС дасть можливість Україні запровадити обмін митною інформацією щодо транзитних вантажів із 36 країнами в режимі реального часу, спеціальні транзитні спрощення та прості й рівні умови для фінансових гарантів”, — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Конвенція об’єднує 36 країн європейського регіону (ЄС, ЄАВТ, Туреччина, Македонія та Сербія), які запровадили єдині для всіх договірних сторін правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням NCTS.

Голова профільного парламентського комітету Данило Гетманцев прогнозує, що «митний безвіз» із ЄС буде запущено з 1 жовтня.

Раніше заступник голови цього комітету Ярослав Железняк зазначав, що при доопрацюванні законопроєкту спільно з бізнес-асоціаціями було внесено норму про те, що на період дії воєнного стану та рік після нього для оцінки (повторної оцінки, моніторингу) з метою надання авторизації авторизованих економічних операторів застосовуватимуться знижені значення показників платоспроможності (фінансової стійкості) та ліквідності підприємства.

Проєкт закону №7420 був підтриманий у першому читанні народними депутатами у червні поточного року. За нього проголосували 269 парламентарів.

У липні Генеральний директорат з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD) ухвалив рішення запросити Україну приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

Транзитні спрощення на національному рівні діють в Україні з березня 2021 року.

NCTS — технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. Україна розпочала застосування NCTS з листопада 2020 року — спочатку у пілотному режимі, а з 17 березня 2021 року розпочато етап національного застосування NCTS.

Станом на липень 2022 року в системі були зареєстровані понад 1,1 тис. трейдерів, близько 4,5 тис. працівників митниці, подано понад 5,5 тис. декларацій, 13 компаніям надано статус фінансового гаранта. Розпочато надання українським підприємствам спеціальних транзитних спрощень.

У червні Україна завершила міжнародне тестування національного застосунку NCTS, що підтвердило технічну готовність приєднатися до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту.

«Митний безвіз» входить до пріоритетних напрямків євроінтеграції України.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *