Внаслідок російського обстрілу загинув власник «Нібулона» Олексій Вадатурський

Внаслідок ворожого обстрілу міста Миколаєва у неділю, 31 липня, у власному будинку загинув Герой України, генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Опанасович Вадатурський разом із дружиною Раїсою Михайлівною Вадатурською. Цю інформацію підтвердила прес-служба «Нібулона».

Олексій Вадатурський увесь час залишався у рідному Миколаєві та допомагав місту під час війни. Він завжди вірив в Україну і спрямовував власні зусилля на її розвиток та процвітання. Своїм прикладом він не раз доводив, що будь-яка ідея, яка має значення для суспільства і для України, якщо за неї боротися, – буде реалізована. Тож сьогодні для кожного українця в боротьбі за наше вільне і мирне європейське майбутнє є пророчим головний девіз родини Вадатурських – #нездавайся”, – наголошується у повідомленні.

Прес-служба повідомила також, що господарська діяльність компанії «Нібулон» продовжується в робочому режимі.

Правоохоронці вважають, що удар ракетою по будинку гендиректора «Нібулона» був прицільний, з метою знищити керівника найбільшого українського зернового агрохолдінгу Олексія Вадатурського. Окупанти влучили прямо в спальню, де перебувало подружжя.

Внаслідок ракетного обстрілу Миколаєва загинув гендиректор «Нібулона»
Фото: myk.gp.gov.ua

Герой України Олексій Вадатурський своїми справами щодня робив неоціненний внесок у становлення і розбудову України, розвиток аграрної галузі та індустрії водного транспорту. Власними зусиллями наново створював річкову інфраструктуру, відроджував судноплавство, створив сучасне суднобудівне підприємство. За свої досягнення отримав заслужене визнання та користувався беззаперечним авторитетом серед галузевої спільноти.

Видавництво «Порти України» неодноразово визнавало Олексія Опанасовича людиною року на водному транспорті в рамках Національного морського рейтингу України.

Пропонуємо згадати наше останнє інтерв’ю з Олексієм Опанасовичем, записане і опубліковане у березні 2021 року:

Олексій Вадатурський: «Ми хочемо, щоб Україна була морською державою, а не країною біля моря».

Висловлюємо співчуття рідним та близьким родини Вадатурських.

Спільноту галузі водного транспорту шокувала трагічна звістка про загибель подружжя Вадатурських. Ми зібрали висловлювання деяких перших осіб галузі.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков:

Олексія Опанасовича Вадатурського разом із дружиною Раїсою вбито російськими військовими під час сьогоднішнього обстрілу Миколаєва.

Найближчими днями планував з ним зустрітися, щоб обговорити нові проєкти з аграрної логістики, альтернативних шляхів експорту українського зерна.

Немає слів, щоб описати скорботу через втрату.

Герой України, визначний бізнесмен, засновник і власник однієї з найбільших компаній України «Нібулон», аграрій, суднобудівник, транспортник, благодійник —список абсолютно заслужених регалій Олексія Опанасовича можна продовжувати дуже довго.

Компанія «Нібулон» була створена ним з нуля і сьогодні є конкурентною великим світовим трейдерами, успішно вирощуює і продає мільйони тон зерна. Завдяки його силі та наполегливості, менеджерським талантам фактично було відроджене річкове судноплавство Південним Бугом. Унікальна зернова компанія дала можливість розвиватися не тільки профільній галузі, а й суднобудівним та судноремонтним заводам у Миколаєві.

Під час війни масштаб його особистості проявився ще сильніше. Незважаючи на постійні обстріли Миколаєва, він залишився в місті і працював, збегіраючи робочі місця та підтримуючи економіку України.

Війна не зупинила Олексія Вадатурського. У цей надскладний час він запускав нові масштабні інвестиційні проекти, вірив і працював на Перемогу України. Компанія, яка співпрацювала з усім світом, залишалась в українському Миколаєві.

Втрата для України колосальна. Впевнений, що ми ще навіть до кінця не розуміємо масштабу.

Ми не маємо права зупинятися. Всі розпочаті Олексієм Опанасовичем проєкти будуть продовжені, а Міністерство інфраструктури зробить все можливе, щоб вони були доведені до кінця.

Світла пам’ять. Мої співчуття рідним та близьким.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков:

Сьогодні російська ракета вбила Олексія Опанасовича Вадатурського – людину, яка без перебільшення була рушійною силою українськоїі агропромисловості, суднобудування та логістики.

Олексій Опанасович створив з нуля «Нібулон», украінську компанію, яка сьогодні є потужним конкурентом світовим агротрейдерам. Він був легендарним бізнесменом, судновласником, аграрієм, суднобудівельником та міценатом. Саме Олексій Вадатурський зробив все аби відродити річкове судноплавство.

Сьогодні буде тисячі добрих слів та спогадів про Олексія Опанасовича. За 10 років роботи та спілкування я щоразу захоплювався його цілеспрямованістю, працездатністю та унікальним стратегічним мисленням. Це людина, яка щиро вірила в Украіну, де будувала підприємства, заводи, створювала тисячи робочих місць. З вірою в свою країну продовжувала планувати інвестиційні проекти та шукати альтернативні логістичні шляхи для українського зерна навіть під час війни.

Олексій Опанасович незважаючи на ракетні обстріли не поїхав, він залишався в Миколаєві, звідки родом його «Нібулон».

Війна не шкодує нікого. Дуже важка втрата для галузі, для України, для мене, для людей.

Спочивайте з миром, Олексію Опанасовичу. Ми будемо сприяти, щоб ваша справа жила і плани втілювалися.

Глибокі співчуття близьким.

Співвласник ТІС Андрій Ставніцер:

Сьогодні вночі у Миколаєві у власному будинку загинув Олексій Опанасович Вадатурський. З ним загинула його дружина Раїса.

Олексій Опанасович — знакова фігура для морської галузі, творець та власник великого, процвітаючого аграрного бізнесу, сильний керівник, роботодавець для десятків тисяч людей. Величезна історія ретельного, талановитого творення обірвана російською ракетою без жодної причини, просто від злості та безпорадності.

Важко повірити в принципі, а особливо складно повірити, що це трагічна випадковість. Мені здається, гади прицільно стріляли по будинку Олексія.

Я і Філіп Грушко останніми днями багато розмовляли з Олексієм Опанасовичем, у нього було безліч планів та рішучості відновлювати роботу. А кілька років тому багато співпрацювали у боротьбі з коронавірусом на Півдні. Шок. Миколаївська та Херсонська області залишилися без батька.

Йому було 74 роки, понад 30 років він будував та розвивав ТОВ СП «Нібулон». Вираз «від сохи» написаний про нього, він знав кожен гвинтик, кожну сотку своєї землі, в усі процеси вникав сам. У 2021 році «Нібулон» зібрав і відвантажив рекордні 5,6 млн тонн агропродукції. Компанія Вадатурського — повноцінний великий гравець на світовому ринку, він конкурував із міжнародними трейдерами та перемагав. Крім того, вони майже єдині займалися відродженням українського суднобудування.

Ринок знає його як людину однозначну, яка залізно тримає своє слово, ніколи не йде на компроміси. Ми багато втратили з цією трагедією.

Сумую разом із родиною Олексія Опанасовича та колективом «Нібулону». Непоправна і несправедлива втрата, яку ми не забудемо і не пробачимо.

Церемонія прощання з Олексієм Опанасовичем Вадатурським та його дружиною Раїсою Михайлівною Вадатурською відбудеться у Києві у Володимирському кафедральному соборі з 13.30 до 16.00 (бульвар Тараса Шевченка, 20).

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *