ВМС ЗСУ створять військову флотилію на Дніпрі

Для оборони річкових комунікацій Військово-Морські Сили Збройних Сил України планують розгорнути річкову флотилію, яка буде діяти на Дніпрі. Про це повідомив командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Олексій Неїжпапа, передає Армія Inform.

Сама обстановка диктувала нові вимоги й змусила дивитися нас не лише на річкові артерії на півдні, а й на півночі нашої країни. Відтак, за ініціативи та підтримки командування Сухопутних військ, нами спільно було сформовано дивізіон річкових катерів на півночі Дніпра — головної логістичної артерії України, втратити яку ми не можемо собі дозволити”, — розповів Неїжпапа.

Формування першого річкового дивізіону почалося у березні. Відтоді військовим вдалося вирішити чимало проблемних питань. Зокрема, йдеться про, власне, сам корабельний склад, який мав бути включений до складу новоствореного дивізіону і його дообладнання на військовий лад. Ще одним викликом стало укомплектування дивізіону особовим складом, який мав би пройти відповідну підготовку.

Сформований дивізіон виконує завдання у підпорядкуванні сил оборони Києва для забезпечення підтримки сил у прирічкових операційних районах, які діють біля Дніпра. Важливість його створення полягає у тому, що саме такі сили мають забезпечувати підтримку у прирічкових операційних районах, особливо враховуючи особливості гідрографії півночі України. Зокрема Білорусь має у складі власних збройних сил річковий дивізіон у Пінську та базу в Лоєві, на самому кордоні з Україною.

Ми будемо продовжувати нарощувати свої зусилля не тільки на цьому напрямку, а вздовж всієї річки Дніпро за рахунок будівництва нових катерів і отримання катерів від наших іноземних партнерів. Сподіваюся, що в подальшому на Дніпрі з’явиться флотилія річкових катерів, яка налічуватиме декілька дивізіонів, що розміщуватимуться у різних містах”, — зазначив Неїжпапа.

Окрім того, окрему увагу буде приділено Дунаю та Бузько-Дніпровсько-лиманському каналу, де йдуть бойові дії за участю великої кількості маломірних катерів.

Досвід застосування наших сил на річках у цій зоні, якого ми набули за останні місяці, безперечно буде впроваджуватися в дивізіонах, які формуватимуться і ввійдуть до флотилії. Також сподіваюся, що будемо мати озброєння та військову техніку, які дозволять підвищити спроможності й нашої морської піхоти для дій на річках і лиманах”, — наголосив командувач ВМС ЗСУ.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *