Власник заблокованого в Маріупольському порту балкера звернувся до Італії через намір окупантів «націоналізувати» судно

Група Fratelli Cosulich S.p.A (Італія), що є власником заблокованого в окупованому Маріупольському морському порту балкера Tzarevna (прапор — Мальта), звернулася до італійського уряду з проханням про допомогу через анонсований російськими загарбниками намір «націоналізувати» судно і його вантаж. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

РФ хоче «націоналізувати» наш суховантаж Tzarevna, який перебуває в порту Маріуполь з початку війни в Україні”, — сказав керуючий директор групи Fratelli Cosulich Аугусто Косуліч.

За його словами, так звана «ДНР» хоче забрати судно та вантаж, про що італійським судновласникам повідомили усно.

Це крадіжка, начебто в тебе машину викрали”, — додав Косуліч.

Судно Tzarevna з 15 тис. тонн слябів на борту, яке повинно було вирушити до італійського порту Монфальконе, разом з п’ятьма іншими торговими суднами перебуває в порту Маріуполь з початку російського вторгнення до України 24 лютого. Судно належить судноплавній компанії Vulcania srl, яка входить до групи Fratelli Cosulich S.p.A.

Косуліч звернувся до МЗС Італії та Мальти з проханням сприяти поверненню судна судновласнику. Аналогічні прохання італійській владі направили губернатор регіону Лігурія Джованні Тоті та сенатор від автономного регіону Фріулі-Венеція-Джулія Тетяна Ройц.

За оцінками Fratelli Cosulich Group, ринкова вартість судна становить близько $8-9 млн, а вартість вантажу слябів — $12 млн.

Наприкінці травня російські загарбники голосили про намір «націоналізувати» судна, що перебувають на території морського порту в окупованому Маріуполі.

Раніше директор ДП «Маріупольський морський торговельний порт» Ігор Барський заявив, що російські окупанти намагаються частково відновлювати порт в окупованому Маріуполі, на території якого перебувають зерно та український метал вартістю понад $170 млн, що сигналізує про намір ворога вивозити крадене українське майно.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомляв, що російські окупаційні війська намагаються поновити роботу Маріупольського порту, але їм це не вдається, поки залишається затопленим судно «Меотида» при вході у нові «ворота», які є основними для поновлення морських перевезень. Поки що окупанти зуміли розблокувати лише так звані старі ворота, через які можуть пройти судна класу «річка-море» з осадкою до 3,5 метра, проте глибина в яких не достатня для проходження завантажених морських балкерів.

Крім того, окупанти розпочали термінові роботи з ремонту залізничного полотна в Маріуполі та станції Сартана, щоб спробувати вивезти металопрокат та залишки зерна з території Маріупольського порту залізницею.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *