Війна РФ проти України створила ризик глобальної продовольчої кризи

Загроза світовим постачанням пшениці від російського вторгнення в Україну посилюється через вичерпання запасів у головних країнах-експортерах, таких як США та Євросоюз, що підриває їхню ефективність як «подушки» під час кризи.

Ф’ючерси на пшеницю в США Wv1 зросли до максимуму за 14 років минулого тижня на тлі боротьби за постачання після закриття портів в Україні та перебоїв у постачанні з Росії. На дві країни припадає близько 29% світового експорту пшениці.

Цього року ф’ючерси на пшеницю зросли приблизно на 40%, що підвищило ціни на продукти харчування та сприяло більш широкому сплеску глобальної інфляції в часи, коли світова економіка відновлюється після коронавірусної кризи.

Запаси основних експортерів пшениці — ЄС, Росії, США, Канади, України, Аргентини, Австралії та Казахстану — мають впасти до дев’ятирічного мінімуму 57 млн тонн до кінця сезону 2021-2022 за даними Міжнародної зернової ради (IGC).

Зараз на ці країни припадає лише п’ята частина світових запасів, і, якщо світове споживання очікувано складе 781 млн тонн в цьому році, це забезпечить світове споживання лише протягом 27 днів.

Якщо виключити Росію та Україну, на інших великих експортерів припадає 16% світових запасів, і цього вистачить, щоб прогодувати світ протягом лише трьох тижнів.

Є також занепокоєння, що криза може перешкодити фермерам в Росії та Україні висадити зернові культури цієї весни, що створить ще більше навантаження на глобальні постачання.

Російське вторгнення в Україну може спричинити найгірший шок на ринку зерна за всю історію.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *