Верховний суд остаточно виправдав колишнього міністра інфраструктури у справі про портові збори

Верховний суд, підтвердив виправдальний вирок колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, якого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) звинувачувало у корупції через буцімто неправомірне зменшення ставок портових зборів.

Сьогодні Верховний Суд поставив остаточну крапку в спекуляціях НАБУ. (…) Рішення кінцеве, перегляду не підлягає, я повністю виправданий обома інстанціями: ВАКС і Верховним Судом. Сподіваюся, в НАБУ вистачить мужності публічно вибачитися, а внутрішня перевірка і, незабаром, зовнішній незалежний аудит з’ясують, на виконання чиїх злочинних вказівок детектив займався фабрикацією справи проти мене, а співробітники прес-служби очорнювали моє ім’я”, — написав Омелян у Facebook у вівторок, 28 березня.

Колишній міністр висловив переконання, що це рішення суду започатковує дуже важливу судову практику: за реформи судити не можна.

Сподіваюся, що спаму такого ґатунку у ВАКС зараз поменшає і судді матимуть можливість розглядати виключно справи про топ-корупцію чиновників категорії А”, — підсумував він.

У червні 2022 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) залишив у силі попереднє рішення, яким виправдав колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна у справі зменшення ставок портових зборів.

У листопаді 2020 року прокурори САП спрямували до ВАКС обвинувальний акт у справі колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна, дії якого нібито призвели до недоотримання держбюджетом 30,4 млн грн. За даними Національного антикорупційного бюро (НАБУ), у грудні 2017 року Омелян неправомірно видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маячного) на 20%. При цьому один із зборів є доходною частиною державного бюджету. Змінювати його розмір могла лише Верховна Рада.

Слідство заявляло, що рішення чиновника про зменшення адміністративного збору нібито спричинило недонадходження до держбюджету 2018 року 30,4 млн грн. У результаті бюджет отримав 173,1 млн грн з очікуваних 203,5 млн. грн.

Омелян повідомляв, що у 2018-2019 роках завдяки цьому рішенню морська галузь продемонструвала зростання більш ніж на 20%. Він також наголошував, що рішення про зменшення портових зборів було колегіальним рішенням Кабміну.

Підозра у цій справі була оголошена Омеляну у червні 2020 року.

Крім того, у лютому 2022 року НАБУ оголосило про підозру у зловживанні службовим становищем та завданні державі понад $30 млн збитків колишньому міністру інфраструктури Андрію Пивоварському та його заступнику Володимиру Шульмейстеру. У липні 2015 року вони забезпечили прийняття наказу, за яким корабельний збір із суден в морському порту «Південний» разом із ДП «АМПУ» почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50:50). Тоді як за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою ДП як користувача акваторії порту, що належить державі, упевнені в НАБУ.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *