Верховна рада погодила створення Фонду внутрішніх водних шляхів

Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект №5090 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійних договорів», який в тому числі створює резервний державний фонд — Державний фонд внутрішніх водних шляхів.

За відповідне рішення на засіданні у вівторок, 15 лютого, проголосували 268 народних депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, метою змін до Бюджетного кодексу є забезпечення практичного застосування норм Законів «Про державно-приватне партнерство» та «Про концесію» для всіх сфер діяльності. Так, документ надає розпорядникам бюджетних коштів, які є державними партнерами (концесієдавцями), право брати довгострокові зобов’язання у рамках договорів державно-приватного партнерства (ДПП), зокрема й концесійних.

Також він передбачає спрямування коштів Державного дорожнього фонду на здійснення плати за експлуатаційну готовність автомобільних доріг загального користування державного значення, побудованих в рамках ДПП, у тому числі й концесійного договору. Крім цього, він встановлює вимоги до загального щорічного обсягу довгострокових зобов’язань в рамках ДПП (концесії) та врегульовує питання концесійних платежів.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Також документом передбачене створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів у складі спеціального фонду Державного бюджету. За рахунок коштів Фонду фінансуватимуться заходи щодо обслуговування внутрішніх водних шляхів для утримання їх у судноплавному стані, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання стратегічних об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту та інші заходи, що забезпечують безпеку судноплавства на внутрішніх водних шляхах та розвиток інфраструктури внутрішнього водного транспорту. Порядок використання коштів Державного фонду внутрішніх водних шляхів затверджуватиме Кабмін.

Джерелами формування Державного фонду внутрішніх водних шляхів стануть кошти державного дорожнього фонду, залучені для реалізації інвестиційних проеєктів з будівництва, реконструкції та розвитку стратегічних об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту державні запозичення, кошти від реалізації ґрунту (мінеральної сировини), що вилучається після шляхових робіт, які проводить держпідприємство, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у сфері внутрішнього водного транспорту, а також інші надходження, визначені законом про держбюджет.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *