Верховна Рада підтримала «митний безвіз» з ЄС у першому читанні

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект №7420, який передбачає приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (так званий митний безвіз). За цей документ проголосували 269 народних депутатів, передає «Укрінформ».

Документ передбачає, зокрема, уніфікацію правил щодо отримання статусу фінансового гаранта, забезпечення сплати митних платежів, отримання авторизації на застосування спрощень «загальна гарантія», «загальна гарантія зі зменшенням розміру забезпечення базової суми на 50%», «загальна гарантія зі зменшенням розміру забезпечення базової суми на 70%», «звільнення від гарантії» з вимогами, визначеними Конвенцією про процедуру спільного транзиту.

Крім того, це дасть змогу користуватися спрощеннями під час здійснення митних формальностей усім надійним підприємствам, а не тільки авторизованим економічним операторам. Митні органи будуть видавати рішення за механізмом, аналогічним тому, що функціонує у Євросоюзі.

Україна також зможе користуватися NCTS (New Computerized Transit System).

Очікується, що ухвалення законопроєкту в цілому наблизить митне законодавство України до законодавства ЄС.

У червні Україна завершила міжнародне тестування національного застосунку NCTS, що підтвердило технічну готовність приєднатися до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту.

За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, Україна розраховує на підписання «митного безвізу» з ЄС протягом літа. До кінця року Україна має успішно пройти Оціночну місію та приєднатися до необхідних для «митного безвізу» конвенцій.

«Митний безвіз» входить до пріоритетних напрямків євроінтеграції України.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *