Велика Британія відмовиться від імпорту російської нафти до кінця 2022 року

Велика Британія поступово до кінця 2022 року припинить імпорт російської нафти у відповідь на незаконне вторгнення російської армії в Україну. Про це йдеться у заяві британського уряду у вівторок, 8 березня, передає «Інтерфакс-Україна».

Велика Британія тісно співпрацює зі США, ЄС та іншими партнерами, щоб покласти край нашій залежності від російських вуглеводнів у відповідь на російську агресію в Україні, визнаючи різні обставини та терміни переходу. Цей крок посилить зростаючий тиск на російську економіку, перекривши цінне джерело доходу”, — зазначається у документі.

Згідно з ним, відмова від імпорту не буде негайною: у Великій Британії, яка закриває постачаннями з Росії 8% всього свого попиту на нафту, буде більше ніж достатньо часу для коригування ланцюжків постачань, підтримки промисловості та споживачів. Уряд працюватиме з компаніями в рамках спеціально створеної цільової нафтової групи, щоб допомогти їм використовувати цей період для пошуку альтернативних джерел.

Лондон зазначає, що на нафту припадає 44% російського експорту, що забезпечує 17% доходів федерального бюджету.

На думку британського уряду, в умовах конкурентного глобального ринку нафти та нафтопродуктів попит можуть задовольнити альтернативні постачальники. Велика Британія має різних надійних постачальників крім Росії, зокрема Нідерланди, Саудівську Аравію та США.

Як ще один економічний удар по путінському режиму після його незаконного вторгнення в Україну Велика Британія перестане залежати від російської нафти протягом цього року, ґрунтуючись на нашому жорсткому пакеті міжнародних економічних санкцій”, — наводяться в заяві слова прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона.

За даними Лондона, ринок уже піддає російську нафту остракізму: майже 70% російської нафти нині намагаються знайти покупця, а попит на глобальному ринку буде швидко задоволений альтернативними постачальниками. Уряд нагадав, що з 1 березня російським суднам заборонили заходити до портів Великої Британії, а владі було надано нові повноваження щодо затримання російських суден.

У заяві також зазначається, що Велика Британія не залежить від російського природного газу, що становить менше ніж 4% постачань, і міністри також вивчають варіанти подальшого скорочення цього показника.

Прем’єр-міністр підтвердив, що уряд розробить енергетичну стратегію, в якій будуть викладені довгострокові плани Великої Британії щодо підвищення енергетичної безпеки, зокрема постачання нафти та газу з відновлюваних джерел та всередині країни.

Раніше про повну відмову від імпорту російської нафти заявили США.

Читайте також: Російська сировина стає «токсичною» для морських перевезень

США, союзники й партнери з перших днів вторгнення Росії в Україну запровадили жорсткі санкції та експортні обмеження для російської економіки.

1 березня депутати Європарламенту схвалили резолюцію, в якій закликали країни-члени ЄС посилити санкційний тиск на Росію та Білорусь, зокрема, рекомендували закрити всі порти Європейського Союзу для суден, що прямують з Росії або до Росії та суден, що зареєстровані в Росії або належать російським власникам.

Напередодні заходити до своїх портів всім російським суднам заборонила Велика Британія. Для суден, що належать російським власникам або зареєстровані в Росії, закриє свої води та порти також Канада.

Крім того, Литва, Латвія та Естонія повідомили про намір заборонити входити до своїх портів російським торговим суднам, не чекаючи офіційного рішення країн ЄС щодо цього питання.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *