Велика Британія оголосила про відмову від російської нафти

Велика Британія оголосила новий пакет санкцій проти Російської Федерації у зв’язку зі злочинами російських військових проти цивільного населення в Україні. Про це повідомляє «Європейська правда».

Ми посилюємо тиск, щоб завершити жахливу війну Путіна… Наш останній пакет заходів покладе край імпорту російських енергоресурсів до Британії та покарає ще більше осіб та компаній, б’ючи по воєнній машині Путіна… Ми не зупинимося, доки Україна не переможе”, — заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

Ключові обмеження передбачають:

  • замороження активів «Сбербанку» та московського «Кредит банку»;
  • заборону усіх нових інвестицій у Росію (у 2020 році сума британських інвестицій в РФ становила понад 11 млрд фунтів стерлінгів), що стратегічно послабить російську економіку;
  • відмову від російського вугілля й нафти до кінця 2022 року, а від газу «якнайшвидше» згодом;
  • з наступного тижня буде заборонено експорт до Росії найважливішого нафтопереробного обладнання і каталізаторів;
  • нові кроки проти стратегічних галузей і держкомпаній, що включає заборону імпорту продукції із заліза і сталі;
  • заборону постачання до РФ британських передових комп’ютерних технологій та технологій виготовлення сучасних матеріалів;
  • обмеження проти восьми олігархів: В’ячеслава Кантора (найбільший власник акцій компанії-виробника мінеральних добрив «Акрон»), Андрія Гур’єва (засновник виробника мінеральних добрив «ФосАгро»), Сергія Когогіна (директор «Камазу», який виготовляє також автомобілі для армії), Сергія Іванова (директора найбільшого виробника діамантів «Алроса»), Леоніда Міхельсона (співзасновник і гендиректор газової компанії «Новатек», Андрія Акімова (гендиректор «Газпромбанку»), Олександра Дюкова (директор великої нафтової компанії «Газпромнефть», Бориса Ротенберга (син співвласника найбільшої компанії-виробника обладнання для газової галузі «СГМ»).

На завтрашній зустрічі глав МЗС Групи семи міністерка закордонних справ закликатиме до подальших спільних кроків, у тому числі прискореного графіку відмови усіх членів G7 від російських енергоресурсів. Вона також закликатиме до єдності у запровадженні нових санкцій проти російської економіки та близьких до Путіна еліт, доки Росія не відведе війська та не завершить свою брутальну агресивну війну проти України назавжди”, — наголошується у заяві МЗС Великої Британії у середу, 6 квітня.

15 березня Євросоюз запровадив четвертий пакет санкцій щодо Росії, які включають обмеження проти великих компаній оборонного комплексу РФ, а також нафтогазових компаній, однак дозволяють купувати нафту та газ за «великої необхідності».

США, союзники й партнери з перших днів вторгнення Росії в Україну запровадили жорсткі санкції та експортні обмеження для російської економіки. Канада і США заборонили імпорт нафти з Росії. Імпорт із Росії нафти, нафтопродуктів, природного газу, вугілля й інших енергоносіїв з 25 квітня забороняє також Австралія.

Влада Німеччини розраховує, що до літа вдасться скоротити наполовину імпорт російської нафти, а до осені припинити імпорт вугілля з РФ.

Великі компанії, зокрема Shell Plc і Total Energies SE, заявили, що планують поступово відмовитися від закупівель нафти й палива в Росії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *