ВАКС остаточно виправдав колишнього міністра інфраструктури у справі про портові збори

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) залишив у силі попереднє рішення, яким виправдав колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна у справі зменшення ставок портових зборів.

Щойно апеляційна палата Вищого антикорупційного суду винесла ухвалу, згідно з якою апеляційну скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залишено без задоволення, а вирок ВАКС від 18.10.2021 — без змін”, — написав Омелян у Facebook у понеділок, 6 червня.

У жовтні 2021 року рішенням першої інстанції було відкинуто всі звинувачення прокуратури і не знайдено не лише будь-яких зумисних неправомірних дій з боку колишнього міністра інфраструктури, а й констатовано відсутність самого факту злочину.

ВАКС остаточно виправдав колишнього міністра інфраструктури у справі про портові збори
Фото: facebook.com/volodymyr.omelyan

У листопаді 2020 року прокурори САП спрямували до ВАКС обвинувальний акт у справі колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна, дії якого нібито призвели до недоотримання держбюджетом 30,4 млн грн. За даними Національного антикорупційного бюро (НАБУ), у грудні 2017 року Омелян неправомірно видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маячного) на 20%. При цьому один із зборів є доходною частиною державного бюджету. Змінювати його розмір могла лише Верховна Рада.

Слідство заявляло, що рішення чиновника про зменшення адміністративного збору нібито спричинило недонадходження до держбюджету 2018 року 30,4 млн грн. У результаті бюджет отримав 173,1 млн грн з очікуваних 203,5 млн. грн.

Омелян повідомляв, що у 2018-2019 роках завдяки цьому рішенню морська галузь продемонструвала зростання більш ніж на 20%. Він також наголошував, що рішення про зменшення портових зборів було колегіальним рішенням Кабміну.

Підозра у цій справі була оголошена Омеляну у червні 2020 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *