ВАКС арештував фігуранта справи про корупцію в держстивідорі «Чорноморськ»

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою посереднику в отриманні хабаря в $250 тис. колишнім виконувачем обов’язків керівника ДП «Морський торговельний порт (МТП) «Чорноморськ». Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Колегія суддів ВАКС розглянула та задовольнила клопотання прокурора САП про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою одному з обвинувачених у справі щодо отримання 250 тис. дол. неправомірної вигоди колишнім в.о. керівника ДП «МТП «Чорноморськ», а саме пособнику (керівнику суб’єкта господарювання)”, — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що після затримання обвинуваченого, але не пізніше ніж через 48 годин з часу доставки до суду, суд вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

У САП нагадали, що посередник, діючи від імені в.о. керівника ДП «МТП «Чорноморськ» висловив пропозицію до суб’єкта господарювання приватної форми власності надати $250 тис. неправомірної вигоди за схвалення комітетом кредиторів, серед яких ДП «МТП «Чорноморськ», плану санації боржника — суб’єкта господарювання та за вчинення інших дій.

На той час справа про банкрутство цього товариства розглядалась в одному з господарських судів, і схвалення плану санації за умови затвердження її судом надало б змогу інвестору відновити господарську діяльність на території порту підприємства-боржника.

Дії в.о. керівника держпідприємства кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України, його спільника — ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

У січні 2021 року в.о. директора ДП «МТП «Чорноморськ» Ігор Шевченко, підозрюваний у здирництві та отриманні хабаря $250 тис., відновив виконання обов’язків. У грудні 2020 року Вищий антикорупційний суд обрав Шевченкові запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 2,102 млн грн.

У грудні 2020 року НАБУ та САП повідомили про затримання за підозрою у здирництві та одержанні хабаря керівника ДП «МТП «Чорноморськ» та посередника.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *