В середині липня світ гостро відчує продовольчу кризу через блокаду українських портів — Мінагропрод

Багато країн уже в середині липня відчують наслідки продовольчої кризи, спровокованої військовим вторгненням РФ в Україну та блокуванням її ключової експортної інфраструктури на Чорному морі. Таку думку висловив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, передає «Інтерфакс-Україна».

Я думаю, що світ почне гостро це відчувати десь у середині липня. Тому що багато країн Північної Африки, арабських країн, країн Південно-східної Азії — вони все ще споживають те, що закупили раніше, ті резерви, які сформовані. Але вони всі очікують нового врожаю. Як і в будь-якій ситуації, кожен сподівається на краще. Мовляв, якось саме вирішиться. Але ж ми розуміємо, що саме не вирішиться”, — наголосив міністр.

За його словами, цього літа в Україні вирішуватиметься «питання трьох урожаїв».

По-перше, ми не можемо вивезти врожай 2021 року; по-друге, ми не зможемо зібрати та вивезти поточний урожай, оскільки половина цього посіву розташована на окупованих територіях і на територіях активних бойових дій; по-третє, фермери не захочуть сіяти озиму пшеницю в серпні (вони або не сіятимуть взагалі, або перейдуть на інші культури, наприклад на ріпак, який менше дає тонн на гектар, але більше коштує)”, — пояснив Сольський.

Він переконаний, що вже в липні багато країн відчують наслідки війни, що триває в Україні, за рахунок подорожчання або дефіциту продовольства, і, незважаючи на їхню віддаленість від лінії фронту з Росією, вони все одно вже платять за цю війну.

І це зрозуміє будь-яка країна і будь-який начальник на Філіппінах, в Індонезії, в будь-якій африканській країні, що вони разом зі своїми людьми щодня доплачують за цю війну, яку розв’язала Росія”, — наголосив міністр.

У травні Сольський запропонував світовій спільноті обговорити створення впливової організації основних країн-постачальників зернових у світі для реагування на сучасні виклики та загрози продовольчій безпеці, зокрема з боку РФ. Український міністр також закликав колег максимально сприяти зняттю блокади на експорт агропродукції з України.

Раніше ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО), станом на початок травня в Україні застрягли близько 25 млн тонн зерна, яке неможливо вивезти через блокування Росією морських портів та проблеми з інфраструктурою.

12 травня Єврокомісія затвердила план допомоги Україні з вивезення до липня не менше 20 млн тонн зерна. Зокрема, Єврокомісія закликає допомогти вивезти зерно, прискоривши митні процедури, вивільнивши склади, створивши логістичні коридори та збільшивши пропускну спроможність морських портів. За даними Єврокомісії, Україна займає 10% світового ринку пшениці, 13% — ячменю, 15% — кукурудзи, понад 50% ринку соняшникової олії.

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку РФ країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *