В порту Антверпен протестували проти російських танкерів з нафтою

В порту Антверпен (Бельгія) наприкінці минулого тижня відбулася акція протесту проти прийому в порту нафтових танкерів під російським прапором. Протест відбувся за участю української громади, бельгійських та європейських активістів, пише бельгійське видання The Brussels Times.

В порту Антверпен протестувальники з зареєстрованої в Бельгії організації захисту України Promote Ukraine разом із екологічною благодійною організацією Rise for Climate влаштували санкціонований протест проти російського судноплавства та нафти. Активісти закликали до повного нафтового ембарго проти Росії, а також до припинення використання російськими суднами європейських портів”, — ідеться у публікації.

Протестувальники, що складалися з волонтерів та представників української діаспори Бельгії, тримали прапори та банери перед суднами, пришвартованими в гавані. За словами організаторів протесту, європейські санкції щодо судноплавства мають поширитися і на паливні танкери.

Сьогодні більшість російських суден не можуть заходити в бельгійські порти, але є винятки для сільськогосподарських суден і нафтових танкерів. У нас немає часу на половинчасті заходи, не слід робити винятків, це лише лазівки для Росії, щоб продовжувати фінансувати війну”, — наголосили вони.

Громадська організація Promote Ukraine залучена до активних протестів ще з початку війни Росії проти України. Активісти виступали за припинення торгівельних операцій Бельгії із російськими алмазами, вимагали від НАТО закрити українське небо від літаків російських загарбників. Також просили запровадити повну заборону на імпорт російських газу та нафти, бойкотували заправні станції російської компанії Lukoil.

Згідно з даними, опублікованими Greenpeace, з початку війни в Антверпені та Зебрюгге пришвартовалося 55 нафтогазоносних танкерів із російських портів загальною місткістю 3,5 млн кубометрів нафти та газу.

Минулого тижня до європейських вод увійшов 21 російський нафтовий танкер. Майже половина цих суден причалила в бельгійських портах, лише за 30 миль від головних установ Європейського Союзу, де були затверджені санкції проти Росії.

З 17 квітня у всіх державах Європейського союзу, які мають морські або річкові порти, почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів суден, що пов’язані з РФ. Водночас державам-членам дозволено ухвалювати обґрунтовані винятки, як-то для суден, які перевозять енергоносії, продукти харчування та фармацевтичні препарати до країн ЄС.

Порт Антверпена є одним з найбільших портів Європи та одним з головних драйверів економічного зростання Бельгії. Щороку через цей порт проходять понад 230 млн тонн морських вантажів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *