Уряд та фермери Польщі домовилися про заходи проти надлишку українського зерна

Міністерство сільського господарства Польщі та об’єднання фермерів AgroUnion підписали попередню угоду щодо введення обмежувальних заходів на імпорт українського зерна, повідомляє «ЛІГА.Бізнес».

Угода складається з 11 пунктів та покликана врегулювати ситуацію на ринку агропродукції Польщі.

Згідно з документом, уряд Польщі зобов’язався відновити мита та застави за транзит сільськогосподарських та продовольчих товарів з України до рівня цінової рівноваги з цінами на польському ринку.

Також Польща запустить програму «Щит для агропромисловості» у розмірі не менше 10 млрд злотих ($2,3 млрд) для компенсацій витрат через кризу на ринках зерна, ріпаку та агропродовольчих товарів, спричинену російською агресією проти України. Сторони домовилися використати надлишки зернових та ріпаку в енергетичних цілях. У зв’язку з цим до кінця травня очікується ухвалення поправок до закону про біопаливо.

Польський уряд також зобов’язався внести зміни до бюджету Національного стратегічного плану на 2023-2027 роки, збільшивши співфінансування фермерів до максимально дозволеного Єврокомісією рівня.

У шостому пункті угоди йдеться про транспортні субсидії фермерам та зернотрейдерам розміром 100-200 злотих ($23-$46) за транспортування 1 тонни пшениці, кукурудзи та ріпаку до балтійських портів. Це рішення має бути схвалено Єврокомісією.

Водночас Польща вирішила постачати на український ринок лише те біопаливо, в якому є біокомпоненти польського походження.

У наступному пункті Польща зобов’язалася розвивати транспортну, складську та перевалкову інфраструктуру, а також збільшити пропускну спроможність портів.

У пункті 10 оголошено, що транспортування та обробка зерна є пріоритетним у порівнянні з іншими товарами.

Останній пункт, поділений на чотири підпункти, вказує на необхідність відкриття нових ринків для польського зерна, реальної підтримки економічної дипломатії, ефективної співпраці між дипломатичними службами та підвищення ефективності фітосанітарних заходів.

Напередодні прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розпорядився запровадити правила, що обмежують наплив українського зерна до Польщі. Польська сторона хоче запустити всі можливі інструменти, включно з митами та квотами, які б допомогли обмежити вплив зерна з України на польський ринок.

Минулого четверга польські фермери розпочали чергову акцію протесту у Щецині з вимогою врегулювати питання імпорту зерна з України. Приплив українського зерна завдав збитків цінам і продажам місцевих фермерів і став серйозним головним болем для правлячої польської партії «Право і справедливість» (ПіС) у рік виборів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *