Уряд має спитати бізнес: «Що вам потрібно, щоб вижити під час війни?» — Ставніцер

Підприємці, які працюють в Україні, потребують діалогу та підтримки держави, щоб продовжувати бути драйвером економіки під час війни. Таку думку висловив співвласник групи ТІС Андрій Ставніцер в інтерв’ю LB.

Уряд все робить правильно по відношенню до іноземних донорів та інших держав. Якщо говорити про українців — то багато чого можна покращити та виправити. І найголовніший тут момент — це не вестися на величезний ажіотаж з усього світу про те, що у нас тут Nertflix відкриє офіс, що у нас тут машинобудування буде чи ще щось, а згадати про тих бізнесменів, які сьогодні в Україні є, які 30 років тут працюють, які взагалі плоть і кров цієї країни — зібрати їх в одному місці і запитати: «Хлопці, а що вам потрібно в рамках війни для того, щоб вижити, які вам потрібні умови?»”, — зауважив Ставніцер.

За його словами, в минулі місяці була лише одна зустріч за участю представників Офісу Президента Андрія Єрмака і Ростислава Шурми та урізаного складу представників українських ділових кіл, яка відбулася у травні й була присвячена обговоренню ініціатив голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева. Вона залишила по собі не дуже гарні враження.

Я хотів би побачити інше ставлення. Я хотів би побачити партнерське ставлення, якісь пропозиції взаємовиручки та створення умов. Ось цього я, на жаль, поки що не побачив. Я побачив окриленість влади перспективами реконструкції України та деяку зневагу до того бізнесу, який прийшов на зустріч. Нас сприймають як «хлопчиків у коротких штанцях» — і це не дуже приємно, зізнаюся. З тієї причини, що бізнес, який у нас тут зараз під час війни в режимі реанімації намагається щось зробити, зберегти робочі місця, продавати товар, платити податки, допомагати армії — мені хотілося б бачити більше підтримки для такого бізнесу. Але я, на жаль, цього поки що не побачив”, — наголосив співвласник ТІС.

За його словами, є розуміння, що держава також у складному становищі. Але обов’язком держави є створення економічних умов, навіть не включаючи якісь дотації чи додаткові вливання, на час війни для ведення бізнесу, які хоча б йому не заважають.

Це було б непогано. Натомість ми почули позицію про те, що звільнення Гетьманцева — не на порядку денному. Ну добре. Тоді давайте, візьміть ручку і запишіть — що потрібно малому та середньому бізнесу для того, щоб пережити цю війну, щоб платити людям зарплату, щоб продовжувати експортувати, щоб генерувати якісь гроші, бо вони ж йдуть у державу, а не кудись виводяться. (…) Я розумію, що в них багато інших справ, вони займаються війною. Але, по-хорошому, для того, щоб підприємці бачили в державі партнера — треба було б у них запитати: «Хлопці, чого ви хочете, чим ми можемо вам допомогти?»”, — наголосив Ставніцер.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *