«Укрзалізниця» отримає від ЄБРР €50 млн кредиту для підтримки ліквідності

Європейська комісія дозволила Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) надати кредити на підтримку виробництва ліків та залізничних перевезень в Україні. Про це повідомила прес-служба ЄБРР.

Зокрема, кредит розміром €50 млн отримає «Укрзалізниця» та €20 млн — компанія «Фармак».

Угоду про надання гарантій за кредитом підписали президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо та виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс на полях Конференції з відновлення України-2022 у Лугано у вівторок, 5 липня.

ЄБРР та Євросоюз ще більше зміцнюють свою вже тісну співпрацю щодо підтримки України у воєнний час, формалізувавши зобов’язання Європейської Комісії надати гарантії для підтримки €70 млн останніх позик ЄБРР українським компаніям, які надають життєво важливі послуги реальній економіці країни. Ці позики — частина €1 млрд, які ЄБРР інвестує в Україну у 2022 році разом із донорами та партнерами — включають €50 млн на підтримку ліквідності для «Укрзалізниці», української залізничної компанії”, — повідомили в ЄБРР.

Гарантії надходять від EFSD (Європейського фонду сталого розвитку) Європейського Союзу, фінансового підрозділу Плану зовнішніх інвестицій ЄС, спрямованого на заохочення інвестицій в Африку та країни-сусіди ЄС, і частково зменшать ризики ЄБРР щодо виплат у поточній воєнній обстановці.

Євросоюз підтримує український уряд і народ у їхній боротьбі проти невиправданої агресії з боку Росії. Завдяки нашим гарантіям ми дозволяємо ЄБРР підтримувати ліквідність компаній «Укрзалізниця» та «Фармак», забезпечуючи таким чином можливість життєво важливим сервісним компаніям продовжувати працювати на благо українського народу”, — зазначив Домбровскіс.

«Укрзалізниця» отримає від ЄБРР €50 млн кредиту для підтримки ліквідності
Фото: ebrd.com

Щоб задовольнити поточні потреби української економіки, ЄБРР надає пріоритет п’яти сферам: фінансування торгівлі, енергетична безпека, життєво важлива інфраструктура, продовольча безпека (охоплює надання ліквідності фермерам через банки для весняної посівної кампанії, а також компаніям агробізнесу та роздрібним торговцям продуктами харчування) та забезпечення ліквідності фармацевтичних компаній. Інвестиції в усіх сферах передбачатимуть розподіл ризиків із партнерами.

У червні рада директорів ЄБРР схвалила рішення про надання агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» (МХП) кредитного фінансування у розмірі €24 млн.

ЄБРР засудив російське вторгнення в Україну 24 лютого та пообіцяв підтримувати Україну. На початку квітня Рада керуючих ЄБРР проголосувала за призупинення безстрокового доступу Російської Федерації та Білорусі до фінансування та експертизи ЄБРР, і Банк закрив свої офіси в Росії та Білорусі.

Крім того, що ЄБРР надає Україні та сусіднім країнам, які постраждали від війни, €2 млрд для підтримки стійкості. ЄБРР пообіцяв допомогти у фінансуванні відновлення України, коли дозволять умови.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *