«Укравтодор» попросив інвесторів про відстрочення платежів за єврооблігаціями

Державне агентство автомобільних доріг («Укравтодор») попросило держателів розміщених у червні минулого року під гарантії держави дебютних єврооблігацій на $700 млн про відстрочення виплат на два роки та дворічне продовження терміну їх обігу. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно із запитом згоди (consent solicitation) «Укравтодору», який було розміщено на Лондонській фондовій біржі у четвер, 28 липня, звільнення від відтоку ліквідності протягом 24 місяців дасть йому змогу зосередити наявні фінансові ресурси на необхідних зусиллях щодо відновлення та обслуговування дорожньої мережі в Україні.

Враховуючи великі суми екстреної бюджетної підтримки, що надається нині міжнародними партнерами уряду України для фінансування основних держфункцій, «Укравтодор» вважає подальше обслуговування свого зовнішнього боргу тимчасово недоцільним.

«Укравтодор» просить держателів схвалити запропоновані зміни на умовах, по суті аналогічних умовам, запропонованим Україною, гарантом цінних паперів, у зв’язку із Запитом згоди на випуск єврооблігацій”, — зазначається в документі.

Заявки від власника єврооблігацій приймаються до кінця робочого дня 9 серпня, а оголошення результатів очікується 10 серпня.

Компанія уточнила, що найближчі виплати за єврооблігаціями з 24 грудня 2022 року та наступні за ними запропоновано перенести відповідно на 24 грудня 2024 року. У цей період на них нараховуватимуться відсотки за поточною ставкою.

Минулого тижня Україна запропонувала держателям єврооблігацій із 1 серпня відтермінувати всі виплати за ними та строки погашення на два роки, зберігши поточні ставки прибутковості. Крім того, міжнародні партнери України в рамках G7 та Паризького клубу кредиторів заявили про готовність призупинити виплату боргу України до кінця 2023 року з можливістю продовження відтермінування ще на один рік. Вони також наполегливо закликали приватних кредиторів прийняти пропозицію України про відтермінування виплат за її єврооблігаціями та зміну умов щодо ВВП-варантів.

За даними на сайті Франкфуртської фондової біржі, у четвер, 28 липня, єврооблігації «Укравтодору» котирувалися за ціною 17,27% від номіналу, що дещо нижче за котирування суверенних єврооблігацій того самого року погашення (близько 20,7%).

У червні 2021 року «Укравтодор» розмістив на Лондонській фондовій біржі дебютний випуск семирічних євробондів на $700 млн зі ставкою 6,25% річних. Єврооблігації розміщені під держгарантії в особі міністра фінансів, який діє за дорученням Кабінету міністрів. У вересні НКЦПФР допустила єврооблігації «Укравтодору» до обігу в Україні.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *