«Укралізниця» скасує тендер на електрифікацію ділянки Долинська—Миколаїв

Правління «Укрзалізниці» ухвалило рішення направити до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) звернення щодо скасування тендерної процедури за першою фазою проєкту електрифікації залізничного напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка на ділянці від Долинської до Миколаєва.

Як повідомила прес-служба «Укрзалізниці», ця ініціатива компанії також була підтримана на засіданні Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування «Укрзалізниці», що відбулося 13 січня 2022 року. Під час засідання штабу його очільник – міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що основною причиною такого рішення стала низка виявлених процедурних порушень «Укрзалізницею», а також занадто довгий проміжок часу як для подачі, так і оцінки тендерних пропозицій.

У своєму зверненні до ЄБРР та ЄІБ «Укрзалізниця» вказує, що сукупно тендерна процедура триває майже два роки. Технічний проєкт був розроблений у 2016 році, а тендер був оголошений «Укрзалізницею» спільно з ЄБРР та ЄІБ 30 січня 2020 року. За цей час до тендерної документації були внесені суттєві зміни, а саме: зміни в частині вимог до якості, сертифікації та безпечності продукції та робіт, відповідно до вимог українського законодавства, зміни в частині вимог до досвіду учасників за умовами FIDIC, а також зміни до тендерної документації в частині низки кваліфікаційних вимог до учасників торгів, зміни до окремих умов контракту тощо.

Попередній склад наглядової ради в серпні 2021 року доручив комплаєнс та антикорупційному офісу «Укрзалізниці» здійснити перевірку процедури закупівлі, яка й встановила низку процедурних порушень та застережень. З огляду на вищевказані обставини керівництво компанії має намір скасувати тендерну процедуру”, — наголосили в компанії.

Голова правління «Укрзалізниця» Олександр Камишін під час засідання Антикризового штабу повідомив, що компанія розгляне всі можливі варіанти вирішення цього питання, продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та реалізації проєкту й протягом місяця надасть Міністерству інфраструктури конкретні пропозиції.

Ми також, відповідно до висновків комплаєнс офісу, плануємо завершити розслідування обставин цього тендера та готуємо звернення до правоохоронних органів”, — додав Камишін.

Фінансування проєкту електрифікації ділянки Долинська—Миколаїв (близько €366 млн з ПДВ) здійснюватиметься із залученням коштів ЄБРР та ЄІБ відповідно до укладених кредитної та фінансової угод.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

У січні 2020 року «Укрзалізниця» спільно з ЄБРР та ЄІБ оголосила тендер щодо електрифікації ділянки Долинська—Миколаїв. Роботи планувалося розпочати у другій половині 2021 року. Згодом старт проєкту перенесли на 2022 рік.

У грудні 2021 року голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін заявив, що компанія зацікавлена в реалізації проєкту та планує прискорити його втілення.

Очікується, що електрифікація ділянки Долинська—Миколаїв—Колосівка підвищить ефективність перевезень у напрямку портів «Великої Одеси» та Миколаєва. Розвиток цієї залізничної лінії дасть можливість збільшити дільничну швидкість руху вантажних поїздів на 20-25%, що скоротить час доставки вантажів та зменшить експлуатаційні витрати, пов’язані з організацією руху поїздів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *