Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ

Російський розвідувальний корабель «Іван Хурс» зазнав значних ушкоджень унаслідок атаки морськими дронами у водах Чорного моря. Про це повідомив український журналіст Андрій Цаплієнко.

Російські джерела повідомляють, що розвідувальний корабель отримав серйозне пошкодження корпусу та обладнання. Його ремонт займе щонайменше півроку. Пишуть, є загиблі”, — написав Цаплієнко у Telegram.

За даними трекерів, рятувальне судно ВМС Росії зараз транспортує уражений корабель до Новоросійська зі швидкістю 0,8 вузла.

Корабель «Іван Хурс» є, по суті, великою морською станцією радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби. Мав допомагати росіянам збивати Storm Shadow, HIMARS, ATACMS”, — нагадав Цаплієнко.

Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ
Фото: t.me/Tsaplienko

Інформацію про ушкодження російського розвідувального корабля надводним дроном в акваторії Чорного моря офіційно підтвердили у Міністерстві оборони України.

Коли російський розвідувальний корабель «Іван Хурс» зустрів український безпілотник. Справді, ідеальна пара”, — зазначили у Міноборони, опублікувавши відео атаки.

У середу, 24 травня, російські медіа повідомили про атаку на розвідувальний корабель «Іван Хурс» проєкту 18280 у Чорному морі. Стверджувалося, що корабель був атакований трьома морськими дронами після проходження Босфору на відстані 40-57 морських миль на північ від протоки, та що атаку вдалося відбити і корабель не постраждав.

Принаймні частина цієї заяви була піддана сумніву спільнотою, адже Туреччина після початку масштабного російського військового вторгнення в Україну у лютому 2022 року у відповідності із Конвенцією Монтре закрила протоки Босфор і Дарданелли для проходу іноземних військових кораблів. Виняток становлять кораблі, що повертаються до порту приписки, проте це не стосується «Івана Хурса», який у липні був помічений у Севастопольській бухті, а отже не виходив із Чорного моря.

Середній розвідувальний корабель «Іван Хурс» Чорноморського флоту ВМФ Росії — другий корабель проєкту 18280, побудований на підприємстві «Сєвєрная верф» у Санкт-Петербурзі. Має водотоннажність 2,5 тис. тонн, екіпаж — до 131 особи, озброєння — 2х1 14,5-мм МТПУ з КПВ, 32 комплекти ПЗРК. Його призначення — забезпечення зв’язку та управління флотом, ведення радіотехнічної розвідки та боротьби.

Корабель був введений у стрій у червні 2018 року, до місця постійного базування в окупованому Росією Севастополі прибув у січні 2019 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *