Україна запропонувала Лівану придбати ячмінь та борошно з арештованого в порту Тріполі балкера

Україна офіційно запропонувала Лівану придбати ячмінь та пшеничне борошно, яке російські загарбники вкрали на окупованих територіях та транспортували на балкері Laodicea (прапор — Сирія). Про це повідомило посольство України в Лівані.

За погодженням з українськими власниками продукції на борту Laodicea, а також щоб уникнути псування награбованого зерна та збереження його в Лівані, посольство України надало пропозицію уряду Лівану придбати вищезазначені товари”, — вказано у повідомленні посольства у Twitter.

Лівану пропонують купити вантаж за цінами, що вдвічі нижчі за ринкові: борошно — $350 за тонну, ячмінь — $180 за тонну.

31 липня прокуратура Лівану наклала арешт на судно Laodicea, що перебуває в порту Тріполі завантажене ячмінним та пшеничним борошном, на час розслідування походження вантажу, яке могло бути викрадено російськими окупантами в Україні. 2 серпня арешт продовжено ще на три дні.

Наприкінці минулого тижня український суд виніс ухвалу про арешт сирійського судна Laodice, яке 27 липня прибуло до ліванського порту Триполі з українським зерном. За даними української сторони, судно було помічене 4 липня під час завантаження у тимчасово окупованій Феодосії. Українське зерно доставляли з окупованих Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

Згідно з європейською базою даних Equasis, власником судна Laodicea є Siria Mar Shipping. І компанія, і судно потрапили під санкції США у 2015 році за їхній зв’язок із сирійським урядом президента Башара Асада.

Laodicea є одним із трьох сирійських суден, які були помічені на перевезенні краденого окупантами українського зерна.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *