Україна закрила річки для російських суден

З 1 січня 2020 року Україна закрила свої внутрішні водні шляхи для російських суден. Про це йдеться у положеннях Закону №1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт», який набув чинності з початком 2022 року.

Згідно із законом, забороняється захід до внутрішніх водних шляхів України для суден під прапором країни-агресора або таким, що належать фізичним або юридичним особам, які зареєстровані в РФ. Також заборонено ходити під прапором України для суден, якими володіють громадяни країни-агресора, зареєстровані у ній юрособи або компанії, бенефіціарами чи акціонерами яких є громадяни Росії чи сама держава-агресор. Таким суднам забороняється здійснювати вантажні чи пасажирські перевезення, каботажні рейси на внутрішніх водних шляхах України. Також заборонено їх реєстрацію у Державному судновому реєстрі України. Під аналогічні заборони потрапляють судна фізосіб та компаній, проти яких запроваджено санкції.

До внутрішніх вод країни належать річки Дністер, Дунай та Дніпро.

Водночас, закон спрощує процедуру заходу інших іноземних суден до українських портів. Також з 1 січня запрацював спрощений механізм реєстрації суден з обмеженням можливостей відповідного органу виконавчої влади щодо відмови або затягування процесу реєстрації, обмеження кількості оглядів річкових суден до мінімально необхідного відповідно до законодавства ЄС, прозорий механізм для отримання міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном відповідно до міжнародних стандартів, комплексне регулювання діяльності визнаних організацій, яким надаються повноваження на здійснення технічного нагляду за українськими торговельними суднами.

Законом також передбачено фінансування судноплавних шлюзів, зокрема за рахунок виробників електроенергії та інноваційний підхід у забезпеченні підтримки габаритів суднового ходу. З початку 2022 року також не буде стягуватися плата за шлюзування, розведення мостів, а також скасовуються деякі портові збори в морських портах для суден внутрішнього плавання.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

У грудні 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон №1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт», який визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності внутрішнього водного транспорту. Згідно з очікуваннями тодішнього міністра інфраструктури Владислава Криклія, новий закон дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави в 13-16 млрд грн щорічно.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *