Україна відправить до Сомалі 29 тис. тонн пшениці зерновим коридором

Україна незабаром передасть Сомалі 28,6 тис. тонн пшениці на додачу до попередніх відправлень збіжжя для Африки у межах Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський.

Україна продовжує рятувати світ своїм зерном. На додачу до попередніх суден з українським збіжжям для Африки, 28,6 тис. тонн української пшениці вже в найближчі тижні прибудуть до Сомалі”, — написав глава держави у Twitter.

Зеленський нагадав, що свого часу ООН прогнозувала голод у Сомалі до кінця поточного року через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

30 серпня перше зафрахтоване Світовою продовольчою програмою ООН (World Food Programme, WFP) судно прибуло в Африку. Балкер Brave Commander привіз до порту Джибуті 23 тис. тонн української пшениці, яка після розвантаження буде спрямована споживачам в Ефіопії.

Того ж дня з порту «Південний» вирушило друге судно, зафрахтоване WFP. На борту балкера Karteria 37,5 тис. тонн пшениці для потреб населення Ємену.

Відправлення стали можливі завдяки підписаній наприкінці липня представниками України, Туреччини та ООН у Стамбулі Ініціативі щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *