Україна відновила експорт свинини та яловичини через порти Румунії

Україна узгодила умови здійснення транзиту через територію Євросоюзу м’яса свинини та яловичини, а також м’ясних продуктів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

За результатами перемовин з Європейською Комісією та країнами-членами ЄС було оновлено умови ввезення та транзиту українських товарів через територію ЄС. Зокрема досягнуто домовленості щодо транзиту української продукції за допомогою поромного сполучення через румунський пункт пропуску Ісакча—Орлівка”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається що сторони узгодили здійснення транзиту м’яса свинини та яловичини, а також м’ясних продуктів та композитних продуктів з цих видів м’яса, оброблених відповідно до категорій обробок B-F (відповідно до п. 1 додатку XXVI до Регламенту (ЄС) № 2020/429).

У міністерстві наголошують, що транзит дозволено тільки через порти Румунії в якості виключення на час дії воєнного стану і до деблокади українських портів.

При цьому вантажі мають супроводжуватися міжнародним ветеринарним сертифікатом, який вимагається країною-імпортером (країною-призначення), транспортуватися у закритих контейнерах з потужностей походження до країни-імпортера (країни-призначення) та ввозитися і вивозитися з території ЄС через схвалені прикордонні пункти контролю. Оператор ринку повинен завчасно інформувати відповідний прикордонний пункт контролю про ввезення таких вантажів шляхом заповнення першої Частини 1 загального документа здоров’я для ввезення (CHED-P) через інформаційну систему ЄС — TRACES NT.

Україна відновить експорт свинини та яловичини через порти Румунії
Інфографіка: minagro.gov.ua

У квітні Україна зняла введену в березні заборону на експорт живої великої рогатої худоби, яловичини та субпродуктів. Нульові квоти були змінені на ліцензування експорту цих товарів. Також повідомлялося, що експорт продукції, дефіцит якої можливий в Україні, на час дії воєнного стану буде обмежено.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *