Україна в ООН застерегла країни світу від купівлі викраденого Росією зерна

Держави, котрі купуватимуть у Росії викрадене в України зерно, вважатимуться співучасниками злочину. Про це заявив радник Постійного представника України при ООН Сергій Дворник, передає «Укрінформ».

У своєму виступі у четвер, 19 травня, в Раді Безпеки ООН під час відкритих дебатів щодо продовольчої безпеки, дипломат зазначив, що Росія, розв’язавши війну, завдала удару по глобальній продовольчій безпеці, оскільки близько 400 млн осіб у світі, переважно на Близькому Сході, у Північній Африці та Азії, залежать від постачання зерна та олії з України. Експорт майже зупинився через блокування Росією портів на Чорному морі.

За його словами, ще однією загрозою є дії Росії з «конфіскації», як вона це називає, українського зерна для власного споживання або нелегального продажу на міжнародних ринках.

Розкрадання запасів продовольства з території незалежної суверенної держави є одним з аспектів мародерства”, — додав Дворник.

За інформацією українського уряду, російські окупанти вже викрали щонайменше 400–500 тис. тонн зерна на суму понад $100 млн. При цьому майже всі судна із зерном, що виходять із порту Севастополь в анексованому Росією Криму, завантажені краденою українською продукцією, зауважив дипломат.

Україна вже попередила країни-споживачі, що партії зерна, які експортує Росія, можуть містити крадене українське зерно. Будь-яка країна, яка свідомо купує це зерно, вважатиметься причетною до злочину”, — сказав він.

Дворник наголосив, що не повинно бути жодних сумнівів у тому, хто відповідає за можливий голод мільйонів людей в Азії, Африці та інших частинах світу й на окупованих територіях України.

Україна, за його словами, також рішуче відкидає будь-які маніпулятивні заяви про те, що санкції проти Росії нібито унеможливлять ефективне розв’язання проблеми експорту сільськогосподарської продукції. Міжнародна спільнота вже зробила відповідні висновки, зауважив він.

Раніше Міністерство закордонних справ попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає Росія, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте мародерством російських військових в Україні.

Посол України в Туреччині Василь Боднар закликав перекрити рух через турецькі протоки суховантажів із зерном, вкраденим в Україні.

В середині травня у сирійському порту Латакія був помічений балкер «Матрос Позынич», який є одним із суден, що використовуються російськими окупантами для вивезення вкраденого в Україні зерна. Це судно 30 квітня вийшло із Севастополя в анексованому Росією Криму, прямуючи до порту Олександрія, але змушене було змінити курс після того, як єгипетський порт не прийняв судно після попередження української влади про те, що зерно було вкрадено.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *