Україна та Польща розпочали перемовини про спільний прикордонний контроль

Делегації України та Польщі розпочали у Варшаві перший раунд перемовин щодо впровадження спільного митного та прикордонного контролю. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Проєкт угоди має визначити процедури та правила роботи спільних пунктів пропуску, обміну інформацією між контролюючими службами, протидії нелегальній міграції, проведення спільних патрулів, а також можливість контрольними службами України та Республіки Польща делегувати (передавати) одна одній виконання своїх службових повноважень та функцій”, — вказала прес-служба.

Спільний контроль на кордоні повинен спростити та пришвидшити його перетин для міжнародних перевізників і приватних осіб. Після підписання угоди Україна стане країною, яка не входить до складу Євросоюзу, але має подібні пункти пропуску з країною-членом ЄС.

Розпочатий у середу, 16 листопада, перший раунд перемовин триватиме два дні і має завершиться напрацюванням базової редакції документу.

За даними МІУ, загальний товарообіг між Україною і Польщею за 10 місяців 2022 року склав понад $10,3 млрд, а за весь минулий рік — майже $10,2 млрд. Зростання обсягів товарообігу з країнами ЄС спостерігається від початку повномасштабного російського військового вторгнення до України. Сприяла пожвавленню торгових зв’язків з ЄС лібералізація умов міжнародних перевезень.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *