Україна розробила маршрути експорту зерна через Польщу та Румунію

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії. Про це розповів заступник міністра закордонних справ Дмитро Сенік, передає Reuters.

Ці маршрути не ідеальні, тому що вони створюють певне «пляшкове горлечко». Водночас, ми робимо все можливе, щоб розвинути ці маршрути”, — сказав Сенік у кулуарах Азійського саміту з безпеки в Сінгапурі в неділю, 12 червня.

Через Польщу українське зерно вивозиться за допомогою залізниці, але через різницю в ширині колій на кордоні його перевантажують на інші поїзди в умовах дефіциту відповідної інфраструктури. Через Румунію Україна вивозить зерно спершу залізницями до дунайських портів, а тоді перевантажує його на баржі, звідки воно прямує в порт Константа, що потребує багато коштів і часу.

Сенік зазначив, що Київ наразі веде переговори про відкриття третього «зернового коридору» через країни Балтії, але відмовився уточнювати подробиці — як і те, скільки зерна вже було або буде вивезено.

За його словами, на підконтрольній території зберігається близько 30 млн тонн зерна, яке Україна намагається експортувати автомобільним, річковим та залізничним транспортом.

У травні на експорт усіма видами транспорту відвантажено понад 1,743 млн тонн зернових, олійних та продуктів переробки, що становить 180% від квітневого обсягу.

За даними Держмитслужби, з початку 2021-2022 маркетингового року (МР, липень 2021 — червень 2022) станом на 6 червня Україна експортувала 47,177 млн тонн зернових.

На початку травня Єврокомісія затвердила план допомоги Україні з вивезення до липня не менше 20 млн тонн зерна. Зокрема, Єврокомісія закликає допомогти вивезти зерно, прискоривши митні процедури, вивільнивши склади, створивши логістичні коридори та збільшивши пропускну спроможність морських портів. За даними Єврокомісії, Україна займає 10% світового ринку пшениці, 13% — ячменю, 15% — кукурудзи, понад 50% ринку соняшникової олії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *