Україна пропонує Польщі спільний контроль на всіх автомобільних пунктах пропуску

Україна та Польща будуть здійснювати спільний контроль на всіх автомобільних пунктах пропуску.

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, відповідна пропозиція, розроблена МІУ у співпраці з Міністерством закордонних справ, митними та прикордонними службами, була передана польській стороні в рамках візиту до України президента Польщі Анджея Дуди в неділю, 22 травня.

В МІУ нагадали, що на сьогодні спільний прикордонно-митний контроль вже проводиться на чотирьох пунктах пропуску для пасажирського та легкового автомобільного транспорту на українсько-польському кордоні.

Транспортна співпраця з Польщею в умовах агресії Росії проти України стала зразком справжнього добросусідства. Нам уже вдалося частково лібералізувати вантажні автоперевезення, зокрема вдячний Польщі за надання можливості бездозвільного проїзду своєю територією вантажівок, які везуть паливо в Україну. Також ми працюємо над створенням спільного залізничного підприємства для нарощування експортних можливостей української економіки”, — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, потенціал росту співпраці не вичерпаний, особливо це стосується пропускної спроможності автомобільних пунктів пропуску.

Ми запропонували нашим польським колегам здійснювати спільний контроль на всіх КПП. Завдяки підходу «єдиного вікна» тривалість оформлення та очікування в черзі скоротиться в 1,5 рази, в чому зацікавлені обидві держави”, — зазначив Кубраков.

Окрім скорочення часу в черзі, очікується, що розширення пунктів пропуску зі спільним контролем покращить ефективність використання стаціонарних скануючих систем, а також зменшить корупційні ризики.

В МІУ сподіваються, що успішний досвід такої співпраці вдасться поширити на КПП з іншими державами-сусідами з ЄС.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *