Україна прагне додати сталь до угоди з експорту зерна

Україна хоче розширити дію Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів у Чорному морі, включивши до неї постачання сталі, щоб підтримати економіку, яка постраждала від війни з Росією. Про це заявила перший віце-прем’єр — міністр економіки Юлія Свириденко, повідомляє «Економічна правда».

Свириденко закликала розвивати угоду, укладену в липні минулого року за посередництва ООН та Туреччини, яка відкрила порти Великої Одеси для експорту продовольства, щоб полегшити ситуацію на світовому ринку.

Для нас дуже важливо додати більше портів, збільшити обсяги експорту”, — сказала вона на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у вівторок, 18 січня.

За її словами, розблокування додаткових українських портів є однією з передумов для зростання ВВП України на 3% цього року після падіння майже на третину внаслідок російського вторгнення у минулому році.

Ми зосередимося на будівництві нових сховищ для зберігання сільськогосподарської продукції, але зі стратегічної точки зору нам необхідно відкрити морські порти. Це стосується не лише сільського господарства, а й сталі”, — сказала очільниця Мінекономіки.

За словами Свириденко, у 2022 році ВВП України скоротився на 30,2%, що все ще є кращим результатом після початкового прогнозу в 50%.

Вона також зазначила, що кредит від Міжнародного валютного фонду матиме вирішальне значення для зміцнення фінансування країни на додаток до допомоги від США та ЄС. Україна має намір фіналізувати угоду з МВФ у березні.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

Станом на 16 січня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 653 судна, які експортували 17,5 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *