Україна отримала статус кандидата у члени Євросоюзу

Лідери всіх 27 країн-членів Європейського Союзу ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Таке рішення озвучено за підсумками саміту лідерів країн Європейського Союзу у Брюсселі в четвер, 23 червня.

Коментуючи це рішення, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина нагадала, що статус кандидата офіційно запускає процес набуття Україною членства в ЄС.

Ми вже активно працюємо над подальшими кроками та реформуванням країни попри війну, аби не втрачати темпи нашої інтеграції”, — заявила Стефанішина.

Урядовець зазначила, що подальша підготовка до членства передбачатиме завершення всеохопної трансформації всіх сфер, що створюватиме умови, коли країна житиме за принципами Євросоюзу та його законами, які спрямовані на захист кожного громадянина та бізнесу. Це започаткує умови для наближення рівня життя, добробуту та правового захисту українців, як в інших країнах ЄС. У цьому Україну постійно підтримуватиме Єврокомісія, надаючи необхідну консультаційну та іншу допомогу.

Окрім того, статус кандидата відкриває можливості отримання фінансової допомоги у трансформації суспільства, правової системи та економіки на шляху до членства в ЄС, а також триматиме євроінтеграційні реформи країни у пріоритеті.

Так, Україні буде доступна фінансова допомога для країн, які готуються для вступу до ЄС (Інструмент передвступної допомоги, IPA). Така допомога може надаватись через гранти, інвестиції або як технічна допомога. Кандидатство також відкриває для України участь у програмах та ініціативах Євросоюзу.

Україна отримала статус кандидата у члени Євросоюзу
Інфографіка: kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що отримання статусу кандидата засвідчує успішність впровадження реформ та значний прогрес у наближенні до європейських стандартів. За його словами, Україна вже розпочала інтеграцію у внутрішній ринок ЄС, підписала авіаційний, енергетичний «безвізи» та близька до укладення митного, промислового та цифрового.

Статус кандидата є важливим сигналом для всіх українців, що наше спільне майбутнє — це Європейський Союз, а процес вступу до ЄС стане невід’ємною частиною шляху відновлення нашої країни. Крім того, це відкриває Україні ширший доступ до програм та фондів ЄС, а також до залучення нових інвестицій, оскільки бізнес тепер розглядатиме Україну як потенційного члена Євросоюзу та перспективний майданчик для стартапів”, — зазначив очільник уряду.

Шмигаль наголосив, що подальший вступ нашої країни в ЄС дасть переваги для всіх сторін. Україна, на його думку, може гарантувати європейську продовольчу безпеку, сприяти пришвидшенню «зеленого» переходу та зменшенню енергетичної залежності від Росії, зробити вагомий внесок в економічний розвиток та цифровізацію Європи.

Минулого тижня Європейська комісія офіційно рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до Європейського союзу. Також Єврокомісія надала план дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС. Згідно з вимогами для держави-кандидата, ЄС має право скасовувати цей статус у разі, якщо Україна порушить свої зобов’язання. Серед іншого, для збереження статусу кандидата Київ має завершити призначення вже обраного на конкурсі очільника САП, провести конкурс глави НАБУ тощо.

ЄС не визначив точну дату, до якої Україна має довести здатність проводити реформи. В пропозиції визначено, що Єврокомісія проведе першу оцінку наприкінці 2022 року, однак для відновлення реформ в Україні мають завершитися бойові дії, тому термін може бути, і найімовірніше буде продовжений.

Україна подала заявку на членство в Євросоюзі 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *